comScore

Medipol Başakşehir Medipol Başakşehir

Kopenhag hocası isyan etti: 'Başakşehir maçı oynanmamalıydı!'

12 Mart 2020, Perşembe 23:31
Kopenhag hocası isyan etti: 'Başakşehir maçı oynanmamalıydı!'

Kopenhag Teknik Direktörü Solbakken, koronavirüs nedeniyle Medipol Başakşehir maçının oynatılmasının yanlış olduğunu savundu.

FutbolArena - Medipol Başakşehir, UEFA Avrupa Ligi son 16 turu ilk maçında Kopenhag'ı Edin Visca'nın penaltı golüyle 1-0 yendi. Mağlıbiyet sonrası açıklamalarda bulunan Kopenhag Teknik Direktörü Staale Solbakken, Medipol Başakşehir oynatılmasının hata olduğunu söylerken, rövanşın da erteleneceğini söyledi.
 

Staale Solbakken, Medipol Başakşehir - Kopenhag maç sonu açıklamaları


Kopenhag Teknik Direktörü Solbakken, "KoronaVirüs sebebiyle bugün bu maç oynanmamalıydı. Futboldan daha önemli şeyler var. UEFA sorumluluk almalı. Muhtemelen önümüzdeki haftadaki maç oynanmayacak." dedi.

"MAÇA ÇIKMAMAYI DÜŞÜNDÜK"
Maça çıkmama durumu hakkında konuşan Solbakken, “Çok düşündük ama turnuvanın parçasıyız. Danimarka'daki yetkililerle ve UEFA ile konuştuk. Burası önemli bir turnuva. Böyle bir şey yaparsak yaptırımları olduğunu biliyorduk. İstişare ile sahaya çıkma yönünde kara verdik. Çok fazla maç içerisine odaklanamadık ülkedeki durumlardan dolayı. Bu bizim için korkunç bir durum oldu” ifadelerini kullandı.

OKAN BURUK'TAN SOLBAKKEN'E YANIT

Okan Buruk'un basın toplantısında bir muhabir "Solbakken KoronaVirüsü nedeniyle bu maç oynanmamalı ve rövanşın da oynanmaması yönünde talepleri olacağını söyledi. Sizin düşünceleriniz neler?" sorusunu yöneltti. Okan Buruk ise "Biz bütün alınacak kararlara saygılıyız" cevabıyla karşılık verdi.

Son dakika Medipol Başakşehir Haberleri FutbolArena'da.

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!