comScore

Medipol Başakşehir Medipol Başakşehir

Karagümrük Başkanı Cengiz Günaydın'dan Başakşehir'e Atatürk göndermesi

18 Mart 2018, Pazar 23:27
Karagümrük Başkanı Cengiz Günaydın'dan Başakşehir'e Atatürk göndermesi

Karagümrük Başkanı Cengiz Günaydın, 18 Mart Çanakkale zaferi koreografisi nedeniyle Başakşehir'e ağır bir göndermede bulundu.

FutbolArena - Süper Lig'in 26. hafta maçında Başakşehir sahasında Beşiktaş'ı ağırlarken maç öncesinde açılan koreografi büyük ilgi gördü. Sosyal medyada birçok kişi Çanakkale zaferi koreografisinde Atatürk'ün yer almamasına tepki gösterdi. Bu tepkilerin en ağırlarından biri de Karagümrük Başkanı Cengiz Günaydın'dan geldi.

Koreografide Başakşehirli futbolcular Arda Turan, Emre Belözoğlu gibi isimler yer alırken Atatürk'ün olmaması en çok tepki gösterilen konuydu. Sosyal medyada vatandaşlar "Çanakkale zaferinin mimarı Mustafa Kemal değil de Arda Turan herhalde" diyerek bu koreografiye tepki gösterdiler. Tepkiler sosyal medya ile de sınırlı kalmadı. Bein Sports yorumcusu Rüştü Reçber de "Koreografide Başakşehir kulübünü tabi ki kutluyoruz. Atatürk'ün silah arkadaşları var ama ben Atatürk'ü göremedim. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak bunu söylemek istedim." ifadelerini kullandı. 


Cengiz Günaydın'ın Başakşehir hakkındaki tweeti


Karagümrük Başkanı olan, aynı zamanda TFF 2. ve 3. Lig Kulüpler Birliği Başkanlığını da yapan Cengiz Günaydın, kişisel hesabından yaptığı paylaşımda Başakşehir kulübüne göndermede bulundu.
Cengiz Günaydın, "Yok saymaya çalışan bütün  müptezel yavşaklara inat #Atatürk" şeklinde bir tweet gönderdi. İşte Cengiz Günaydın'ın o tweeti...
 


Sosyal medyada Başakşehir'in koreografisi hakkında yazılanlar


Sosyal meydada bazı vatandaşlar ise Başakşehir'in koreografisinde Atatürk'ün yer almamasına tepki gösterdi ve "Çanakkale zaferini Atatürk mü, Arda Turan mı kazandırdı?" yazdı. İşte twitterda Başakşehir'in koreografisi için yazılanlar...

"Başakşehir'in koreografisi bu. Ulu önder Atatürk nerede? Çanakkale demek Atatürk demektir"

"Açtığınız Kareogtafiye  Ulu Önder Atatürk'ün resmini koymayıp, Başakşehir'li futbolcuların resimlerini koydunuz ya yazıklar olsun.."

"Başakşehir'in reklam ajanslarına yaptırdığı pankarttan anladığım kadarıyla Çanakkale'de Atatürk değil Arda Turan , Gael Clichy ve Emmanuel Adebayor savaşmış ." 

"Oraya Futbolcular yerine Atatürk'ü koyamadınız değil mi? Sizi sevmediğime hiç pişman değilim Başakşehir.. "

"Başakşehir stadında Çanakkale Savaşını anmak için açılan pankartta Atatürk yok. Saygı duruşuna saygı da yok!"

"Başakşehir koreografisinde Atatürk Yok. Yazık."

"Eğer Çanakkale zaferi için koreografi yapacaksan veya kutlayacaksan Mustafa Kemal Atatürk süz olmaz. #Başakşehir"

Spor Toto Süper Lig ile ilgili son gelişmelere Süper Lig Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Bilyoner'den 5.000 TL BilyonPuan HEDİYE!