comScore

Medipol Başakşehir Medipol Başakşehir

İsmail Kartal Medipol Başakşehir'i anlattı

06 Şubat 2019, Çarşamba 20:59
İsmail Kartal Medipol Başakşehir'i anlattı

İsmail Kartal, Medipol Başakşehir'in bu sezonki başarısı hakkında yorumlarda bulundu. 

FutbolArena - Ankaragücü eski teknik direktörü İsmail Kartal, A Spor'da katıldığı programda Medipol Başakşehir'in başarısını ve Süper Lig'deki şampiyonluk yarışını değerlendirdi. 

"BAŞAKŞEHİR NEDEN ZİRVEDE?"
Futbolda orta ve uzun vadeli planlar sabırlı olunduğu zaman karşılığını verir. Başakşehir ligin zirvesinde. Neden zirvesinde? Çok fazla irdemeleye gerek yok. Uzun yıllardır devam eden bir istikrar var. Değerli bir teknik direktör ve başkan var. 7-8 yıllık dönemde her şey Abdullah Avcı'nın kontrolünde bir sistem oturuldu. Bu sistem doğrultusunda transferler yapıldı ve sabırlı bir şekilde adımlar atıldı.

"EKONOMİK VE MALİ ANLAMDA BAŞAKŞEHİR ÇOK DOĞRU YÖNETİLİYOR"

Tarihi kulüplerimizin olduğu ligimizde aradan sıyrılarak bugün 8 puan farkla şampiyonluğun en büyük adayı. Bu bir planlamanın eseridir. Herkesin buna saygı duyması lazım. Ekonomik ve mali anlamda çok doğru yönetilen bir kulüp. 

"AYKUT HOCA İLE BUNU TÜRKİYE'YE GETİRENLERDENİZ"

Futbol tamamen koşuya bağlı bir spor değil. Futbol tamamen bilim de değil. Ancak futbol bilimden faydalanan bir spor dilidir. Koşu mesafeleri tabi ki önemli. Aykut hoca ile bunu Türkiye'ye getirenlerdeniz. Avrupa'ya gittik. 6 gün Almanya'da kampa girdik. Amerika ve Almanyalı kondisyonlerle görüştük. Biz onlara sunum yaptık, onlar da bize sunum yaptık. 400 sayfa ile Türkiye'ye geldik. 

Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)