comScore

Medipol Başakşehir Medipol Başakşehir

"Görüntüler olmasa Arda Turan'ı 'gizli el' koruyacaktı"

16 Ekim 2018, Salı 10:50

Cumhuriyet Gazetesi'nden Arif Kızılyalın, Arda Turan ile Berkay Şahin arasında yaşanan kavga sonrası Arda Turan hakkında dikkat çeken bir yazı kaleme aldı.

FutbolArena - Arda Turan ile Berkay Şahin arasında yaşanan kavgayla ilgili gazeteci Arif Kızılyalın'dan dikkat çeken bir yazı geldi. Cumhuriyet Gazetesi'ndeki köşesinde Arda Turan'ı eleştiren Kızılyalın, Başakşehir Kulübünün şimdiye kadar sessiz kalmasına da tepki gösterdi. 
 

Arif Kızılyalın Cumhuriyet Gazetesi köşe yazısı (Arda Turan 16 Ekim 2018)


"Türkiye'nin gündemiydi Arda Turan. Geçen haftaya damgasını vurdu. Öyle ki, Sayın Cumhurbaşkanı'nın “Bu fakir bu görevde olduğu sürece o teröristi alamazsınız” dediği Amerikalı rahip Brunson, elini kolunu sallaya sallaya ülkesine döndü, ama “Arda” kadar konuşulmadı.

Aslında Arda meselesi, iyi ki de konuşuldu, yoksa kapanıp gidecekti. Eğer, hastane görüntüleri gazeteci kimliğini hâlâ koruyabilen arkadaşlarımızca ortaya çıkarılmasa, ‘dayak yiyen' popçu Berkay'ın avukatı savcılığa gidip suç duyurusunda bulunmasa, ne Başakşehir Kulübü harekete geçerdi, ne TFF, ne de savcılık!
Şimdi eğri oturalım, doğru konuşalım; “şu satırları yazan fakir” ezkaza bırakın ‘hayalet silah' Glock, çakıyla X-Ray'e girse, nezarethaneden kurtaramaz yakasını, ama Arda Turan, Yeni Türkiye'nin aktörü kimliğiyle suça karışınca, illa kamuoyu baskısı gerekiyor harekete geçmek için.

İşin şakası bir yana ‘muhafazakâr yapının' futboldaki ‘temsilcisi' Başakşehir niçin harekete geçmek için savcılık soruşturmasını bekledi, anlamak mümkün değil. Oysa, Kadir Topbaş'ın görevden alınışı sonrası İstanbul'un direksiyonuna geçen Göksel Gümüşdağ'dan daha hızlı bir refleks beklerdik! Hele BaşakşehirFK, Sağlık-Turizm Bakanları'nın ilk göz ağrısı bir yapıyken, “Hatalısın cezan şudur Arda” demeliydi Göksel Gümüşdağ ve yönetimi!

Bu arada, gece kulübü önündeki itiş kakış ve hastanedeki silahşörlük görüntülerinin medyaya sızmasında kusuru olan Emniyet amirinin kızağa çekildiği haberini duyduk; doğrudur değildir bilmem, ama bu iddia gerçekse büyük ayıp!

Valilik, o amiri görevden alacağına ödüllendirmeli, gerçeği aydınlığa çıkardığı için!

Çünkü, o görüntüler olmasa, Arda Turan'ı gizli bir el ‘yine' koruyacaktı. ‘Gizli el mi?' demeyin; o elin kim olduğunu ben, sen, o, biz, siz, onlar; kısaca cümlemiz biliyoruz. O yüzden görüntüler olmasa Arda Turan olayı, tıpkı uçakta dövülen gazeteci meselesindeki gibi satır aralarına gömülüp kapatılırdı!

Yanlış anlaşılmasın, Arda'yı “asın” demiyoruz, ama yargılayın, verin cezasını, hem ona, hem bu tür mafyatik hareketlere özenenlere örnek olsun. Nasılsa Arda'nın sicili temizdir, ‘5 yıl geriye bırakılmalı' cezayı alır, o sürede artık suç işlemez, belki kendini yeniden futbola verir ve biz Arda'yı barda değil, sahada görürüz.

Bar kavgası demişken Burak Yılmaz da vardı olayın içinde. Trabzonspor'un yıllık, ‘kemiksiz' 3 milyon Avro ödediği bir isim Burak. Ve o gece, yardımcı roldeydi. Üstelik gitti karakola, “Ben gördüm, Arda, Berkay'ın eşine asılmadı” diye ifade verdi arkadaşını koruma adına. “Yahu Burak kardeşim, sen 20 yıldır ofsaytta olup olmadığını göremiyorsun, gece kulübünde loş ortamda Arda'yı nasıl gördün” demezler mi? İşin kötüsü Trabzonspor'dan ses çıkmıyor Burak için. O da ‘kanka' kontenjanından korunuyor galiba! Bir umut, Ünal Karaman Hoca'nın, ‘kulak' çekmesi!"

Son dakika Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"