comScore

Medipol Başakşehir Medipol Başakşehir

Göksel Gümüşdağ'dan yeni TFF ve MHK'ya: "Ödül değil ceza olmalı!"

01 Haziran 2019, Cumartesi 19:23
Göksel Gümüşdağ'dan yeni TFF ve MHK'ya:

Medipol Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ'dan yeni sezona dair hem kulüp, hem de Türkiye Futbol Federasyonu yeni yönetimiyle alakalı çarpıcı açıklamalar geldi. 

FutbolArena - Medipol Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ, Türkiye Futbol Federasyonu seçimlerinde yeni sezondan, TFF ve MHK'dan beklentilerini paylaşırken, Abdullah Avcı ve yeni teknik direktörle ilgili de açıklamalarda bulundu. TRT Spor'a konuşan Gümüşdağ'ın ifadeleri şu şekilde:

"TÜM CAMİALAR GEÇEN SEZON HAKEM HATALARI NEDENİYLE AYAĞA KALKTI"
Önümüzdeki dönem MHK için çok önemli. 31. hafta itibariyle gerçekten hakem hatalarıyla inanılmaz bir kamuoyunda rahatsızlık oluştu. Sadece bir kulüp değil, tüm camialar ayağa kalkmış durumdaydı. MHK mutlaka bunu değerlendirecektir. Bu yönetime vesile olan kişileri de ödüllendirmeyip, cezalandıracaktır. Onun takipçisi olacağız. 

"GALATASARAY BİZDEN DAHA FAZLA İSTEDİ"

Şampiyon olmak ve taçlandırmak çok önemli tabi ama 5 yıllık istikrarımıza baktığınız zaman eninde sonunda o kupayı alacağız. Göztepe ve Rizespor maçlarındaki puan kayıplarımız bizi sıkıştırdı. Buna rağmen final maçına taşıdık. Final maçında özellikle ikinci yarıda bizden çok daha isteyen bir takım vardı. O şampiyon oldu. 

"HAKEM HATALARININ GERİ PLANDA OLDUĞU BİR LİG"

Hakem hatalarının çok geri planda olduğu, saha içinde futbol mücadelesiyle neticeye gidilmesi istenen bir dönem istiyoruz. Dolayısıyla, takipçisiyiz. Hakemler içinde art niyetli olanlar olabilir. Bunlarla ilgilİ TFF ve MHK çalışabilir. Ben genel anlamda hakemlerin iyi ve düzgün insanlar olduklarına inanıyorum. Yönetsel kabiliyetlerini geliştirmeleri gerekiyor. 

"ABDULLAH AVCI BEŞİKTAŞ'TA GÖREV YAPMAK İSTEDİĞİNİ SÖYLEDİ"

Abdullah Avcı ile hikayemiz var. Abdullah hoca geldiği günden beri belli bir kimlik, belli bir modelle Türk futboluna model olmaya çalıştı. Biz yönetim şekliyle, Abdullah hoca sahada model olmaya çalıştı. Taçlandıramadık ama olabilir. Ancak Abdullah hocanın 5 yıllık sözleşmesi vardı. Kendisi müsaade isteyince biz de kendisine müsaade ettik. Beşiktaş'ta görev yapmak istediğini, denemek istediğini söyledi. Allah yolunu açık etsin. 

Göksel Gümüşdağ yeni teknik direktörle ilgili olarak, "Başakşehir her zaman hazırlığı olan, kurumsal bir şirkettir. A, B, C planları vardır. Sezona da en hazır giren takım Başakşehir olur. Hiç merak etmeyin." dedi. 

Başakşehir Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArana Haber Turu (5 Aralık 2019)