comScore

Medipol Başakşehir Medipol Başakşehir

Göksel Gümüşdağ'dan Galatasaray'a: 'Bu yapılan hukuk dışı!'

15 Nisan 2019, Pazartesi 20:13
Göksel Gümüşdağ'dan Galatasaray'a: 'Bu yapılan hukuk dışı!'

Medipol Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ, Abdurrahim Albayrak'ın "Konyaspor maçı VAR kayıtları elimizde" sözleri üzerine açıklamada bulunarak ve TFF'ye çağrıda bulundu. 

FutbolArena - Medipol Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ, Fenerbahçe - Galatasaray derbisinin ardından Abdurrahim Albayrak'ın "VAR görüşmeleri elimizde. Çok şey biliyorum ama zamanı gelince paylaşacağım." yönündeki açıklamaları üzerine TFF'ye çağrıda bulundu. 

"BEŞİKTAŞ'I TEBRİK EDİYORUM"
Ligin bitimine 6 hafta kaldı. Beşiktaş maçından puan alamadık ama çok güzel müsabaka oldu. İlk yarı Başakşehir, ikinci yarı Beşiktaş açısından iyi bir maç oldu. Güzel, centilmen iyi bir maç oldu. Beşiktaş'ı da tebrik ediyorum. 

"BİZİM DE AYNI HAKEMLE OLMAYAN OFSAYTTAN GOLÜMÜZ VERİLMEDİ AMA..."

Fenerbahçe ve diğer rakibin maçıyla ilgili yorum yapmak istemem. Malum rakibimizin yöneticisinin açıklaması oldu. Bunları şaşkınlık ve hayretle izliyorum. Baktığınızda aynı statta, aynı rakiple ve aynı hakemle Ali Palabıyık, Fenerbahçe kulübüyle ilk yarıda o statta oynadığımız maçta hepinizin malumu VAR kapandı ve %100 golümüz iptal edildi. Ofsayt olmadığını herkes kabul etti. Herkes de VAR kapalı olduğu için yapacak bir şey yok dediler. Gol iptal edildi ve 2 puanımız gitti. Rakip tarafından organize edildi mi diye böyle şeyler yormadık. 

"BU İFADELERİN İNANDIRICILIĞI YOK"

Saha dışında işi farklı bir noktaya taşımaya çalışırsak bu etik olmaz. Malaesef bugün baktığınızda ligin ve Avrupa'nın en az gol yiyen takımıyız. Ligin en çok galip gelen takımıyız. Ligin en az gol yiyen takımıyız. Buna rağmen bu ifadeleri gerçekten şaşkınlıkla dinliyorum. Ancak şunu da söylemek istiyorum. Baktığınızda o gün biz hiçbir rakibi suçlamadık. Bunlar şık değil. Yıllardır bu gibi ifadeleri Türk futbolunda görüyoruz ve bu ifadelerin inandırıcılığı yok. Biz de 2 puanımızı Fenerbahçe Stadı'nda bıraktık. Bunlar olabiliyor. "TFF DIŞINDA VAR KAYITLARI KİMSENİN ELİNDE OLAMAZ! BU HUKUK DIŞI VE ÇOK TEHLİKELİ"

Özellikle bugün kulüpteki hukuk müşaviri arkadaşlarına talimat verdim. Yarın da TFF ile yazışma yapacağız. VAR'ın kayıtları elimizde. TFF dışında VAR kayıtları kimsenin elinde olamaz. Bu hukuk dışı elde edilmiş. Eğer hukuk dışı elde edilmişse hemen hukuk müşavirlerine söyledim, gerekli suç duyurusunda bulunun. TFF dışında kimsenin elinde olmaması gereken kayıtlar nasıl hukuk dışı temin edilebiliyor, bu çok tehlikeli bir şey. TFF'ye çağrıda bulunuyorum. TFF acilen araştırma komisyonu kurmalı. TFF'nin içinde bu tür kayıtların kendi personeli tarafından el altından verilmişse onlarla ilgili de görevi kötüye kullanmaktan suç duyurusunda bulunmak zorunda. Biz bunun takipçisiyiz. Yarın TFF'ye gerekli yazıyı göndereceğiz. Kimse kimseyi sevmek zorunda değil fakat saygı duymak zorunda. 

"TEHDİTVARİ AÇIKLAMALAR KABUL EDİLEMEZ"

Rakiplere veya TFF'ye tehditvari açıklamalar kabul edilemez. Eğer böyle bir şey varsa açıklamaya davet ediyorum. Emniyet ve savcılıktan araştırılma yapılması lazım. Bu konunun bir an önce aydınlatılması lazım. 

Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Transfer Arenası (20 Temmuz 2019)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.