comScore

Medipol Başakşehir Medipol Başakşehir

Göksel Gümüşdağ yaşadıklarını anlattı! "11 gündür bir odada tekim"

04 Nisan 2020, Cumartesi 11:59
Göksel Gümüşdağ yaşadıklarını anlattı!

Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ, karantina sürecinde yaşadıklarını anlattı.

FutbolArena - Medipol Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ, koronavirüs salgınına yakalandığı süreçte yaşadıklarını anlattı. Gümüşdağ, herkese evde kalmaları tavsiyesinde bulunurken sağlık çalışanlarına da dua ettiğini belirtti. Sabah Gazetesi'nden Murat Özbostan'a konuşan Göksel Gümüşdağ'ın açıklamaları şu şekilde:

"ATEŞLE BAŞLADI, AŞIRI KAS AĞRISI OLDU"
"11 gün önce ateş başladı, daha sonra da aşırı kas ağrısı oldu. Kendimi hiç olmadığım kadar halsiz hissettim, hemen hastaneye başvurdum. Yapılan ilk değerlendirmede Koronavirüs'e yakalanmış olabileceğim söylendi. Tomografi çekildi ve doktorlar virüsün bulaştığını açıkladı. Sonrasında yapılan testlerim de pozitif çıktı. Hızlı bir şekilde tedavi sürecim başladı."

"İLK GÜNLERE GÖRE ÇOK İYİYİM"

"İlk 5-6 gün ateşim çok yüksekti. Ateş nöbetleri geçirdim. Her tarafım ağrıyordu ancak öksürük yoktu. 6-7 gün sonra düzelmeye başladım. İlk günlere göre çok iyiyim, tedavim de başarıyla sürüyor. Ancak daha taburcu olmadım."

"SAĞLIK ÇALIŞANLARI EVLERİNE BİLE GİTMİYOR"

"Sürekli dua ettim ve etmeye de devam ediyorum. Allah şifa versin tüm hastalara. En çok duayı da hekimler ve sağlık görevlileri için ediyorum. Adeta canla başla çalışıyorlar, bunu gözlerimle gördüm. Evlerine gitmiyorlar. Benim bulunduğum hastanede neredeyse 24 saat görev yapıyorlar. Hepsine teşekkür ediyorum. Duayı en çok onlar hak ediyor. Çocuklarını, eşlerini, anne-babalarını göremiyorlar. Ailelerini korumak adına eve gitmiyorlar. Doktorluk kutsal bir meslektir, bunu biliyorduk. Ama bu süreçte hepimiz ne kadar önemli bir vazife yaptıklarını bir kez daha anlamış olduk. Bu mücadele kolay bir iş değil. Herkes sağlık çalışanlarına destek olup dua etsin."

"HERKES HASTA OLABİLİR"

"Bir kere devletimiz bütün birimleri ile görevinin başında. Her yere yetişmeye çalışıyorlar. Hastanelerde tüm tedbirler alınıyor. Ama malzeme eksiği olabilir. Biz de bu konuda vatandaş olarak elimizden geldiği kadar destek olmalıyız. Gün birlik günüdür. Başakşehir yönetimi 1 milyon 14 bin TL, futbolcular ve teknik heyet de toplam 1 milyon TL olmak üzere toplamda 2 milyon 14 bin TL yatırdık. Hastaneden çıkınca yardım işlerine devam edeceğim. Bakın herkes hasta olabilir. Devletimizle beraber üstesinden geleceğiz."

"EVDE KALIN"

"Evde kalın. İşe gitmek zorunda olanlar var bunu biliyorum. Asgari düzeyde işinizi yapın ve bir an önce kendinizi evinizde izole edin. Evden çıkmak zorunda olmayanlar dışarıya adım atmasın, evde kalsın. Ben 11 gündür bir odada tek başımayım. Her şeyin başı sağlık. Evde kalırsak, kurallara uyarsak bu zor günleri atlatacağız. Hiç kimse umutsuzluğa kapılmasın."

Son dakika Başakşehir Haberleri FutbolArena'da!

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)