comScore

Medipol Başakşehir Medipol Başakşehir

Göksel Gümüşdağ: 'Arda Turan'a ben de ceza keseceğim"

10 Mayıs 2018, Perşembe 19:12
Göksel Gümüşdağ: 'Arda Turan'a ben de ceza keseceğim

Medipol Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ, Sivasspor maçının ardından Arda Turan'a verilen 16 maçlık ceza hakkında açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Medipol Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ, Arda Turan'ın aldığı 16 maçlık cezayı sıcağı sıcağına A Spor'a bağlanarak değerlendirdi. Arda Turan'ın yaptığı hareketi kabul etmediğini ve kulüp olarak da kendisine ceza vereceklerini söyleyen Gümüşdağ, diğer taraftan 16 maçlık cezanın ise adil olmadığını, buna itiraz edeceklerini dile getirdi. 


Arda Turan kaç maç ceza aldı?


Medipol Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ, Arda Turan'a verilen 16 maçlık cezayı A Spor'a yorumladı. 

"ARDA'YA BEN DE CEZA KESECEĞİM"
Arda Turan'ın hakeme karşı yaptığı hareketi ben bir kulüp başkanı olarak kabul edilebilir bulmuyorum. Doğru bulmayıp, ben de Arda'ya ceza keseceğim. Ancak diğer tarafta kurullardan farklı farklı kararlar çıktığını söylemek lazım. Kurullar kendi aralarında zor duruma düştü. Hepimiz bunu görüyoruz. Bu kararı hiçbir şekilde Başakşehir ailesi olarak kabul etmiyoruz. Bu acemice verilen kararın düzeltilmesi için elimizden gelen her şeyi yapacağız. 

"EMSAL KARARLAR VAR"

Emsal kararlarda Engin Baytar, Cüneyt Çakır'ın boğazını sıktı. 8 veya 9 maç ceza aldı. Mossoro iki sarı karttan kırmızı kart gördü. 1 maç ceza alması gerekirsen 5 maç ceza alıyor. Mossoro, Türkçe bilmiyor zaten küfür edemez. Raporda yok. Bu kararlar hiçbir şekilde kabul edilemez. 

"KİŞİLERE GÖRE CEZA VERİLİRSE..."

Şaşkınlıkla izliyorum. Ancak maalesef son dönemlerde Türk futbolunda ilginç gelişmeler oluyor. Hepimiz hayretle izliyoruz. Kişiye göre ceza vermeye kalkarsak bunun önüne geçemeyiz, adaleti sağlayamayız. Sadece Arda Turan olduğu için 16 maç olmaz. Biz böyle yaparsak, biz insanları futboldan soğuturuz. Biz yöneticileri de soğuturuz. Futbolu kimler yönetir bilemem. 

"ARDA TURAN "ÖLDÜRMEK LAZIM" DEMİŞ OLABİLİR

Göksel Gümüşdağ son olarak Doktor Gürkan Kubilay'ın "İnternet sitelerinde (Sporx) hakem raporunda Arda Turan'ın "Şerefsizler sizi öldürmek lazım mı?" sorusuna, "Arda Turan'ın hakemlere "Sizi öldürmek lazım." ifadesini kullanmış olabilir. Hakem raporunu tam okumadım ama bu ifade olmuş olabilir. Bakın ben buralarda değilim. Küfür ve bu sözler hepsi yanlış. Ben farklı kişilere, farklı cezaların verilmesine karşıyım. Kurul karallarında bir standartsızlık var." yanıtını verdi. 

Son dakika Başakşehir Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"