comScore

Medipol Başakşehir Medipol Başakşehir

Göksel Gümüşdağ açıkladı! TFF ile kulüpler arasında ne konuşuldu?

11 Şubat 2020, Salı 16:09
Göksel Gümüşdağ açıkladı! TFF ile kulüpler arasında ne konuşuldu?

Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ, gündemdeki konulara ilişkin açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Medipol Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ, TRT Spor'da katıldığı programda TFF ve MHK Başkanları ile yapılan görüşmeyle ilgili açıklamalarda bulundu.

"TFF VE MHK İLE İLGİLİ DÜŞÜNCELER PAYLAŞILDI"
"TFF yetkilileriyle uzun uzun konuştuk. Ligde çok fazla takım zirve yarışında olduğu için adrenalinin yüksek olması normal. Tüm kulüp başkanları hakemler ve MHK ile ilgili düşüncelerini paylaştılar. Genel olarak MHK'ye bir güven olduğunu görüyorum. VAR sayısının artırılması ve eğitimlerinin çoğaltılması konusunda fikir birliği var. Özellikle IFAB kurallarına uyulması konusunda ortak görüş bildirildi. Her kulübün hakemlerle ilgili serzenişleri olabiliyor. Bunlar bazen haklı, bazen haksız olabiliyor. VAR konusunda ben çok fazla emek harcadım."

"TFF DAHA HASSAS DAVRANMALI"

"VAR kayıtlarının açıklanmasına ben de sıcak bakmıyorum. TFF'nin bundan sonraki süreçte daha fazla hassas davranması gerekiyor. Tüm başkanlar artık hakemlerin gençleşmesini istiyor. Bu konuda da ortak görüş bildirdik. Genç hakemlerin daha fazla şans bulması gerektiğini dile getirdik. Bazen abartıyoruz ama futbola sadece oyun olarak bakmamız gerekiyor. Zekeriya Alp ve ekibi son derece güvenilir insanlar.. Onların olduğu yerde biraz zaman tanırsak ve teknolojiden de faydalanırsak bu işlerde başarılı oluruz."

"ALİ KOÇ'A SAYGI DUYMAK GEREKİYOR"

"Ali Koç'un toplantıya katılmamasını saygıyla karşılıyorum. Serzenişleri olabilir. Bugün katılmaz, yarın katılır. Bunlar 100 yıllık kulüpler. Saygı duymak gerekiyor."

Son dakika Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (20Şubat 2020)