comScore

Medipol Başakşehir Medipol Başakşehir

Galatasaray'ın Başakşehir faciası sonrası Bülent Korkmaz: "Türkiye'de ilk kez şahit oldum buna."

18 Kasım 2017, Cumartesi 22:59
Galatasaray'ın Başakşehir faciası sonrası Bülent Korkmaz:

Medipol Başakşehir'in Galatasaray'ı 5-1 mağlup ettiği maçı beIN Sports'ta Tümer Metin ve Bülent Korkmaz yorumladı. 

FutbolArena - Galatasaray, Süper Lig 12. haftasında deplasmanda Medipol Başakşehir'e 5-1 mağlup oldu. Maçın ardından beIN Sports yorumcuları Bülent Korkmaz ve Tümer Metin müsabakayı değerlendirdi. 


Medipol Başakşehir 5-1 Galatsaaray maç sonu beIN Sports 


Medipol Başakşehir - Galatasaray maçının ardından Tümer Metin ve Bülent Korkmaz şunları söyledi:

BÜLENT KORKMAZ: "TÜRKİYE'DE BUNA ŞAHİT OLMADIM."
Öncelikle Abdullah Avcı'yı tebrik ediyorum. Hiçbir zaman kendi oyun tarzından taviz vermiyor. Rakip kim olursa olsun, hiç fark etmez. Dolayısıyla bu bir teknik direktör başarısıdır. Oyuncular bu oyunu oynadı. Bir oyun planlarsınız, oynarsınız ve hocaya inandırmanız lazım. Maçtan önce anlattıklarımın aynısı oldu. Ben oyun planımı açıklıyorum diyor Abdullah Avcı. Ben önlem alıyorum ama benim takıma da önlem alın diyor. Türkiye'de hiç buna şahit olmadım. Bir teknik direktör çıkıp da maçtan önce oyun planını açıklasın. 

TÜMER METİN: "JUVENTUS GELSE ZOR KAZANIR"

Böyle bir takım yaratabildiği için Abdullah Avcı'yı tebrik ediyorum. Nasıl çalıştıklarına da şahit olduğum için biliyorum. Orada oyuncunun rahatlığına, özgürlüğüne ve keyif almaya yönelik çalışmalar yapılıyor. Oynayan oyuncu keyif almak zorunda. Başakşehir bugün kaybedebilir de. O keyifi aldığınız dakika o zaman doğru organizasyonu yapmış oluyorsunuz. 3 senedir üstüne koyarak gittiler. Bu hoca başarısıdır. Bunu sadece oyuncu transfer ederek yapamazsınız. Fenerbahçe Soldado, Van Persie, Beşiktaş ise Negredo gibi eleştirilen santrforları getirirken, Başakşehir Adebayor'u getiriyor. Bu ligin çok üzerinde bir santrfor. Bir dünya starından bahsediyoruz. Kaybolan birçok oyuncunun bu felsefede parladığına şahit olduk.  Şunu söylüyorum, Juventus da gelse Başakşehir deplasmanında zor kazanır. 

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Selen Yakıcı İle Top 5 (27 Ekim 2020)