comScore

Medipol Başakşehir Medipol Başakşehir

"Futbolda FETÖ soruşturması başladı; genişleyecek"

22 Ağustos 2017, Salı 16:30

Akşam Gazetesi Haber Müdür Özkan Tamirak, futbolda FETÖ soruşturmasının Bekir İrtegün'ün ifadeleri çerçevesinde devam edeceğini söyledi.

FutbolArena - “Futbolda da Pandora'nın kutusu açıldı. FETÖ operasyonu genişleyerek devam edecek. Bekir İrtegün'ün ifadeleri sonrası çok sayıda ismin gözaltına alınacağı yönünde bilgiler var” 

Önce Bekir İrtegün, Başkaşehir forması giyerken Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında, örgütün şifreli mesajlaşma programını kullandığı için gözaltına alındı ardından İrtegün'ün verdiği ifadenin ardından eski milli kaleci ve futbol yorumcusu Ömer Çatkıç, gözaltına alındı. Dün gece geç saatlerde de Konyaspor Başkanı Ahmet Şan gözaltına alındı. Şan'a yurtdışı çıkış yasağı konuldu ve serbest bırakıldı. Şan bugün görevinden istifa etti. 

BEKİR İRTEGÜN'ÜN İTİRAFLARI OPERASYONU GENİŞLETTİ

Ömer Çatkıç'ın gözaltına alınması konusunda esas olarak Bekir İrtegün gösteriliyor. ByLock nedeniyle gözaltına alınan Bekir İrtegün'ün itirafçı olduğu ve itirafları sonrası futbolda FETÖ operasyonun genişleyeceği konuşuluyordu. 

Son gelişmeler sonrası Akşam Gazetesi Haber Müdürü Özkan Tamirak, FutbolArena'ya operasyonun Bekir İrtegün'ün ifadeleri çerçevesinde devam edeceği yönünde bir bilgi olduğunu söyledi.

"FUTBOLDA DA PANDORA'NIN KUSU AÇILDI"

Tamirak, “Futbolda Pandora'nın kutusu açıldı. Operasyon devam edecek. Bekir'in ifadeleri doğrultsunda operasyon genişleyecek. Çok daha dikkat çeken isimlerin olduğu konuşuluyor. Önümüzdeki günlerde futbolda bu operasyon çok daha fazla konuşulacak. Bekir İrtegün ifadesinde Türk spor camiasını yöneten FETÖ'nün imanının adını da verdi. Polis her yerde Bekir İrtegün'ün verdiği bu ismi arıyor. Bekir İrtegün telefonununa ByLock'u bu spor imamının yüklettiğini söyledi.” dedi. 


FutbolArena Haber Turu (15 Ekim 2019)

Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.