comScore

Medipol Başakşehir Medipol Başakşehir

Futbolda FETÖ futbolculara soruşturma

18 Ekim 2018, Perşembe 10:12
Futbolda FETÖ futbolculara soruşturma

FETÖ'nün futboldaki yapılanmasına ilişkin futbolcular Emre Belözoğlu, Arda Turan ve teknik direktörler Okan Buruk ile Bülent Korkmaz hakkında İstanbul Başsavcılığı tarafından soruşturma yürütüldüğü ortaya çıktı.

FutbolArena - Arda Turan, Emre Belözoğlu, Okan Buruk ve Bülent Korkmaz hakkında soruşturma açıldı. Vatan gazetesinin haberine göre ünlü futbolcular hakkındaki soruşturmanın “FETÖ terör örgütüne üye olmak”, “Örgüte üye olmamakla birlikte bilerek ve isteyerek yardım etmek” suçlarından yürütüldüğü öğrenildi.

SAVCILIK KARAR VERECEK
Futbolcular hakkında örgütle bağlantılarının olup olmadığı araştırılıyor. Soruşturmayı yürüten savcılık, ünlü isimlerin ifadelerinin alınıp alınmayacağına karar verecek. Belözoğlu, Turan, Buruk ve Korkmaz hakkındaki soruşturma dosyaları ayrı ayrı yürütülüyor.
 

Arda Turan, Çin'e transfer olacak mı?


Öte yandan geçtiğimiz gün Milliyet Gazetesi'ndeki köşe yazısında Arda Turan ile ilgili düşüncelerini paylaşan Attila Gökçe şunları söyledi:

"Başakşehir Spor Kulübü, kuruluşundan beri en kritik dönemi yaşıyor. Borçları yok. Kimseyle kavgaları yok. UEFA, Financial Fair Play ilkeleri, CAS, TFF gibi kurumlarla alıp veremediği de yok.
Sadece Arda için hiç de hak etmedikleri büyük sıkıntıları var.Pazartesi akşamı yaptıkları olağanüstü yönetim kurulu toplantısından sonra Arda'ya 2,5 milyon TL ceza verdiklerini açıkladılar. Karar ve yaptırım hakları saklı. İsteseler, kiralık filan demeden, PFDK'dan aldığı cezaya dayanarak sözleşmesini feshedebilirlerdi. Bu soruyu Başkan Göksel Gümüşdağ'a sordum: “Böyle bir uygulama yaparsak, onu uçurumdan aşağı atıp öldürmüş olabiliriz” dedi. Sonradan açıkladıkları karar da bu yaptırımın şimdilik uygulanmadığını gösteriyor.

Göksel Gümüşdağ sabırsızlıkla yılbaşını bekliyor. Marco Polo gibi... Arda Turan'a da galiba Çin yolları görünüyor."

Son dakika Başakşehir Haberleri FutbolArena!

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)