comScore

Medipol Başakşehir Medipol Başakşehir

Futbol camiasından Biz Bize Yeteriz Türkiyem destekleri

31 Mart 2020, Salı 17:33
Futbol camiasından Biz Bize Yeteriz Türkiyem destekleri

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başlattığı Biz Bize Yeteriz Türkiyem kampanyasına futbol camiasından destek geldi.

FutbolArena - Türkiye'de koronavirüs salgını nedeniyle mağdur olan ailelere yardım sağlamak için Biz Bize Yeteriz Türkiyem kampanyası başlatıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 7 aylık maaşını bağışlayarak başlattığı kampanyaya futbol camiasından birçok destek geldi.
 

Futbolda Biz Bize Yeteriz Türkiyem destekleri


Türkiye Futbol Feerasyonu, Bize Yeteriz Türkiyem kampanyasına yapılan bağış hakkında açıklama bulundu:

"Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın "Biz bize yeteriz Türkiyem" sözleriyle başlattığı Milli Dayanışma Kampanyası'nı Türkiye Futbol Federasyonu olarak tüm gücümüzle destekliyoruz.
TFF Yönetim Kurulumuz bugün telekonferans yöntemiyle yaptığı toplantıda, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yardımcı olmak amacıyla düzenlenen kampanyaya Cumhuriyetimiz ve Federasyonumuzun kuruluş tarihi olan 1923'ü temsilen 1 milyon 923 bin lira destekte bulunma kararı almıştır.

'Biz bize yeteriz' diyor, kronovirüs tehdidine karşı bu sıkıntılı günleri omuz omuza vererek birlik ve beraberlik içerisinde atlatacağımıza yürekten inanıyoruz.

Bu vesileyle, büyük fedakârlıklarla ülkemize hizmet eden başta sağlık çalışanlarımıza ve kampanyaya destek veren herkese şükranlarımızı sunuyoruz."


TÜRK FUTBOL KULÜPLERİNDEN GELEN DESTEKLER

Başakşehir Kulübü, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başlattığı yardım kampanyasına 2.014.000 TL katkıda bulundu.

Göztepe Kulübü, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başlattığı kampanyaya 1 milyon TL bağışladı.

Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı, "Biz Bize Yeteriz diyor, 1966'da kurulan şanlı Kayserispor olarak kampanyaya 196 bin 600 TL ile katılıyoruz." açıklamasında bulundu.

Çaykur Rizespor'dan yapılan açıklamada ise "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın Biz Bize Yeteriz Türkiyem diyerek başlattığı yardım kampanyasına başkanımız Hasan Kartal da 500.000 TL ile katkı sağladı" ifadelerini kulandı.

Sivasspor, “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle yardıma ihtiyaç duyacak vatandaşlara yönelik bir destek kampanyası başlattı. Sivasspor Kulübü olarak, ‘Biz Bize Yeteriz Türkiyem' kampanyasına biz de katıldık.” sözlerine yer verdi.

İstanbulspor, "Cumhurbaşkanımız Sn Recep Tayyip Erdoğan tarafından başlatılan Milli Dayanışma Kampanyası'na İstanbulspor Kulübü olarak biz de destek verdik. Yaşadığımız zor günleri el ele vererek aşacağımıza inanıyor, taraftarlarımızı, spor camiamızı kampanyaya destek vermeye davet ediyoruz." açıklamasında bulundu.

Alanyaspor: "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın başlattığı milli dayanışma kampanyasına 500 bin TL katkıda bulunuyoruz. "

Antalyaspor: "Antalyaspor Kulübü Derneği olarak, ‘Biz Bize Yeteriz' söylemiyle, Milli Dayanışma Kampanyasına 500 bin TL ile katkıda bulunduk."

Ankaragücü Yönetim Kurulu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başlatmış olduğu bu kampanyaya 100.000 TL katkıda bulundu.

Gençlerbirliği Kulübü, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başlatmış olduğu bu kampanyaya 100.000 TL katkıda bulundu.

Son dakika Süper Lig Haberleri FutbolArena'da.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"