comScore

Medipol Başakşehir Medipol Başakşehir

FB Haber: Mert Günok'tan Fenerbahçe ve Milli Takım açıklaması

11 Eylül 2018, Salı 15:09
FB Haber: Mert Günok'tan Fenerbahçe ve Milli Takım açıklaması

Medipol Başakşehir'de forma giyen Mert Günok, Fenerbahçe ve Milli Takım ile ilgili açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Medipol Başakşehir kalecisi Mert Günok, turuncu-lacivertli takımın kalesini aldığını şimdi ise hedefinin A Milli Futbol Takımı'nın kalesine geçmek olduğunu söyledi.

Basına açıklamalarda bulunan Mert Günok, A Milli Takım Teknik Direktörü Mircea Lucescu'nun aday kadroya davet edilen kalecilerin eleştirilmesi üzerine yaptığı 'kaleci yok' açıklamasına ilişkin, şu ifadeleri kullandı:
"Kaleci yok dersem kendime ve diğer arkadaşlarıma saygısızlık etmiş olurum. Kaleci yok tabiri aslında aslında mecazi bir anlam taşıyor. Kendisine saygı duymak zorundayız. Futbolcu olarak bu konuda fazla topa girme şansımız yok. Tek yapacağımız çalışmaya devam etmek. Milli takım kalesi son dönemde sık sık değişiklik yaşadı. Bir sonraki kampta belki tüm kaleci kadrosu değişebilir. Burada iyi oynamaya devam ettiğim sürece çağırılacağımı düşünüyorum. Herkes milli takımdan davet bekler, ben de bekliyorum. Daha önce 6 kez A milli oldum, oynadığım dönemlerde genellikle milli takıma çağırıldım. Şimdi tekrar oynamaya başladım. Ben tekrar çağırılacağıma inanıyorum."

"YABANCI OYUNCUYA KRİTER OLMALI"

Medipol Başakşehir kalecisi, gündemde olan yabancı oyuncu kuralı tartışmaları hakkında ise görüşlerini şöyle açıkladı:

"Yabancı oyuncu sınırsız da olabilir ama bence bir kriter olması lazım. Bir kriter olursa daha kaliteli yabancı oyuncular gelebilir. Azaltmak ya da çoğaltmak değil de belirli bir kriterle yabancı oyuncuların Türkiye'ye gelmesi daha mantıklı. Kaliteli yabancı demek ligin de kalitesini arttırmak demektir."

"FENERBAHÇE'DE OYNATILMADIĞIM ÇOK DÖNEM OLDU"

Mert Günok, "Fenerbahçe'de uzun yıllar yedek beklemenin kariyerin için bir olumsuzluk oluşturduğunu düşünüyor musun?" sorusunu şu şekilde yanıtladı:

"Uzun bir Fenerbahçe geçmişim var. Fenerbahçe'de oynatılmadığım çok dönem oldu. Oynamam gereken ve oynamadığım dönemler oldu. Bu nedenle Fenerbahçe'de maç sayım az gözüktü. Medipol Başakşehir'de 4 senedir oynayan ve A Milli Takım'ın kalesini koruyan bir kaleciden kaleyi aldım. Çalışmalarımın değerini gören bir hoca ile çalışıyorum. Farklı bir hoca ile çalışsaydım belki yine o şansı bulamayabilirdim. Dört yıldır oynayan ve A milli olan bir kaleciyi kenara oturtup, diğer kaleciyi oynatmak kolay bir karar değil. Her takımda, her zaman, her şeyin benim elimde olduğunu düşünmüyorum. Bazı kararlar bizi oynatan hocaların elinde. Önceki takımlarımda da bulmam gereken şansı, bu sene daha erken buldum."

Son dakika Fenerbahçe Haberleri FutbolArena'da!

Bilyoner'den 5.000 TL BilyonPuan HEDİYE!