comScore

Medipol Başakşehir Medipol Başakşehir

Fatih Altaylı'dan Arda Turan'a: "Tedavi olmalı"

08 Mayıs 2018, Salı 10:44
Fatih Altaylı'dan Arda Turan'a:

Spor yorumcusu Fatih Altaylı, Mdipol Başakşehir forması giyen Arda Turan ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

FutbolArena - Spor Toto Süper Lig'in 32. haftasında Medipol Başakşehir'in Sivasspor ile berabere kaldığı karşılaşmada hakeme sert tepki gösteren Arda Turan hakkında Fatih Altaylı'dan sert eleştiriler geldi. Bloomberg TV'de değerlendirmelerde bulunan Fatih Altaylı, Arda Turan'ın tedavi görmesi gerektiğini söyledi. 
 

Fatih Altaylı'dan Arda Turan'a 'psikolog' tavsiyesi (8 Mayıs 2018)


Arda Turan'ın hakeme olan fiziki müdahalesiyle ilgili konuşan Altaylı, ''Arda bir psikoloğa ve psikiyatra gitmeli. İlaçlı veya ilaçsız bir şekilde tedavi sürecine girmeli çünkü Arda gerçekten pırlanta gibi bir çocuktur. Kumaşı ve özü doğru bir çocuk. Bu çocuk bir yandan siyasete sokuldu bir yandan ticarete sokuldu bir yandan birilerinin egolarına alet edildi. Spor dışına bulaşmış spora da yandan bulaşan bir adam haline geldi.

Fazlasıyla kendini siyasi bir güce kaptırıp şekil şemala girdi. 'Ben yaptım oldu' gibi havalar girdi. Bu doğru değil. Elbette ki güçlü bir futbol figürü olabilir ama güçlü bir figür olmak, sevilmeyen ve saldırgan bir figür olmayı gerektirmiyor. Ona tavsiyem, bir hekim kontrolünde tedavi olması. Ayıp bir şey değil bu. Türkiye'nin bugün %80'i depresyon tedavisi görüyor. Bundan utanmasın ve bunu denesin.'' dedi.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"