comScore

Medipol Başakşehir Medipol Başakşehir

Başakşehir'de Emre Belözoğlu'ndan küfür, yabancı sınırı ve beğendiği hakem açıklaması

11 Kasım 2017, Cumartesi 03:23
Başakşehir'de Emre Belözoğlu'ndan küfür, yabancı sınırı ve beğendiği hakem açıklaması

Medipol Başakşehir'in kaptanı Emre Belözoğlu, Star TV'de Hülya Avşar'ın sunduğu "Bir Hülya Avşar Sohbeti." programına katıldı ve birbirinden önemli açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Medipol Başakşehir'in kaptanı Emre Belözoğlu, Star TV'de Bir Hülya Avşar Sohbeti programına konuk oldu. Hülya Avşar'ın sorularını yanıtlayan Emre Belözoğlu birçok önemli konuda açıklamalarda bulundu. 37 yaşındaki deneyimli futbolcu hakemler, Galatasaray'dan sonra Fenerbahçe forması altındaki hayatı ve yabancı sınırına dair de samimi konuştu. 
 

Emre Belözoğlu Galatasaray - Fenerbahçe hikayesi


Emre Belözoğlu, Galatasaray alt yapısından yetiştikten sonra yurt dışına gitti ve geri dönüşünde Fenerbahçe'ye transfer olduğu süreci anlattı. Belözoğlu o dönem Adnan Polat'a döndüğümde ilk Galatasaray'la konuşacağına dair söz verdiğini söyledi. 

"GALATASARAY BENİ İSTEMEDİ"
Dönüşümde Adnan Polat'a söz vermiştim. Dönersem Türkiye'ye Adnan Polat'a söz vermiştim ilk sizinle konuşacağım diye. Galatasaray beni istemediğini söyledi. O dönemde Fenerbahçe beni çok istedi. Hiçbir zaman Galatasaray forması üzerindeyken Fenerbahçeli gibi oynamadım. Bilinç altımda teşkil etmedi. Babam Fenerbahçeli ve çocukken o bizi Fenerbahçeli yaptı. Aziz başkan ve aradaki dostlarımızın evinde buluştuk. İmza oldu. Benim için kolay bir karar değildi. "

"BAZEN YAKALANSAM DA SAHADA AZ KÜFÜR EDEN OYUNCULARDAN BİRİYİM."

Emre Belözoğlu sahadaki agresif karakteri dışında Hülya Avşar'ın "Küfür rahatlatıyor mu sorusuna, "Bunlar sahanın içinde oluyor. Olmaması lazım ama oluyor. Hırs bazen hata yaptırıyor. Hırsta risk alıyorsun ve kontrol edebilirsen iyi. İtiraf edeyim ben de her zaman kontrol edemiyorum. Sahanın içinde bunlar var. Ben o kadar değilim. Bazen yakalansam da çok az küfür edenlerden biri olduğumu düşünüyorum."


 

Emre Belözoğlu'ndan Cüneyt Çakır açıklaması


Hakemlerin Türk futbolunun en önemli problemi olmadığını ve hakemlerin çok ağır ithamlar altında kaldığını söyleyen Emre Belözoğlu, "Aramın kötü olduğu hakem yoktur. Tolga Özkalfa, Cüneyt Çakır ve Fırat Aydınus bence iyi hakemler. Hakemlerin onlara karşı yapılan birçok şeyi hak etmediğini düşünüyorum. Türk futbolunda temel problemlerden birisinin hakemler olarak gösterilmesi doğru değil. Tecrübeli futbolcu olarak bunu samimi söylüyorum." diye konuştu. 

"YABANCI SINIRINA BEN DE KARŞIYIM."

Ve yabancı sınırı! Emre Belözoğlu son günlerde Türk futbolunda en fazla tartışma konusu olan yabancı kuralı hakkında sıralamaya karşı olduğunu söyledi. Deneyimli futbolcu bu konuda Türk futbolcularını eleştirdi. 

"TÜRK FUTBOLCULAR ARASINDA BU MESLEĞİ PROFESYONEL OLARAK GÖRMEYENLER VAR"

Ben de yabancı sınırına karşıyım. Türk futbolcular aralarında bu mesleği profesyonel olarak görmeyenler var. Şapkalarını önlerine koymaları lazım. Hayatınızın merkezine futbolu koyduğunuz zaman, sevsinler ya da sevmesinler, herkesten takdir görürsünüz. "Türk oyuncuların kendilerine çok doğru örnekler almaları gerekiyor. Gençler, futbolu hayatlarının merkezine koymalı. Hal böyle olunca biz de "Bakın işte bizim de çok değerli futbolcularımız var. Neden yabancı futbolcu tercih ediyoruz" diyebilelim. Stada gelen taraftar da iyi futbolcu izlemek ister sonuçta. 


Emre Belözoğlu özel hayatında nasıl birisi?


Emre Belözoğlu programın bir bölümünde ise özel hayatından bahsetti. Özellikle çocuklara karşı duygusal bir insan olduğunu söyleyen deneyimli futbolcu, evlendikten sonra futbolda performansının arttığını ve burada düzenli hayatın çok önemli rol olduğunu söyledi. Emre Belözoğlu ayrıca futbolcuların futbol dışında birçok branşta uğraştıklarını, Arda Turan'ın da iyi basketbol oynadığını söyledi. 

HÜLYA AVŞAR ÇOK ŞAŞIRDI! "SAKATLANDIĞIMIZ ZAMAN KOTLA HAVUZA ATARLAR"

Emre Belözoğlu yaptığı açıklamada, "Çocuklara karşı ben de duygusalım. Eşim kızdığı zaman hatta ne yapıyorsun diyorum bazen. Yüzücülük çok zor bir spor. Sakatlandığım zaman bizi kotla havuza atarlar. Ağırlık olsun ve o kotla kondisyon kazanalım diye. O zaman yüzücüleri anlayabiliyorum. Sabah yüzüyorlar, akşam yüzüyorlar. Çok fazla enerji harcıyorlar." diye konuştu. 

Son dakika Medipol Başakşehir Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (15 Ekim 2020)