comScore

Medipol Başakşehir Medipol Başakşehir

Emre Belözoğlu'na Galatasaray maç sonrası ceza yolda!

15 Nisan 2018, Pazar 22:24

Galatasaray - Başakşehir maçının ilk yarısında gördüğü sarı kartın ardından "Yaz bunları" şeklinde hareket yapan Emre Belözoğlu'nun PFDK'ya sevk edilip, sevk edilmeyeceği konusunda Spor Hukukçusu ve Avukat Taner Ünlü, FutbolArena'ya değerlendirmelerde bulundu. 

FutbolArena Özel - Galatasaray, Süper Lig 29. haftasında sahasında Medipol Başakşehir'i 2-0 mağlup etti. Müsabakanın ilk yarısında sarı kart gören Emre Belözoğlu, daha sonrasında eliyle "Yazın bunları" şeklinde el işaretiyle bir harekette bulundu. Emre Belözoğlu'nun bu hareketi sosyal medyada sarı kırmızılı taraftarların büyük tepkisine neden oldu. 


Emre Belözoğlu Galatasaray maçında ceza alacak mı?


Peki Emre Belözoğlu, Galatasaray maçında yaptığı bu hareketten dolayı ceza alacak mı? Emre Belözoğlu'nun gördüğü sarı kart ve yaptığı hareketle ilgili olarak Spor Hukukçusu ve Avukat Taner Ünlü, FutbolArena'ya değerlendirmelerde bulundu. 

Taner Ünlü, Emre Belözoğlu'nun Galatasaray maçında yaptığı hareketle ilgili olarak, "Hakemin otoritesini sarstığı için sportmenliğe aykırı hareket söz konusu. Bu yüzden Emre Belözoğlu'nun PFDK'ya sevk edilmesi gerekiyor. Alt sınırı ise 1 maç." ifadelerini kullandı. 
 

Emre Belözoğlu'nun Galatasaray maçında hakeme hareketi


Süper Lig 29. haftasında oynanan Galatasaray - Başakşehir maçının ilk yarısının sonlarına doğru Emre Belözoğlu'na gösterilen sarı kartın ardından tecrübeli futbolcu bu karara çok sinirlendi. Emre Belözoğlu pozisyonun ardından hakemin yanından uzaklaşarak "Yaz bunları" şeklinde bir hareket yaptı. 
Son dakika Başakşehir Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena haber turu (20 Temmuz 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.