comScore

Medipol Başakşehir Medipol Başakşehir

Emre Belözoğlu hayalini ve idolünü açıkladı

27 Mart 2018, Salı 12:56
Emre Belözoğlu hayalini ve idolünü açıkladı

Medipol Başakşehir forması giyen Emre Belözoğlu, İtalyan basınına verdiği röportajda hayalini ve idolünü açıkladı.

FutbolArena Dış Haberler - Spor Toto Süper Lig'de Medipol Başakşehir formasıyla şampiyonluk mücadelesi veren Emre Belözoğlu, İtalyan basınının önde gelen gazetelerinden La Gazzetta dello Sport'a özel bir röportaj verdi. Gazetenin Medipol Başakşehir'i tanıttığı sayfada İtalyan basınına konuşan kaptan Emre Belözoğlu kişisel hedeflerinden bahsetti.

"SPORTİF DİREKTÖRLÜK HAYALİM VAR"
Futbolu bıraktıktan sonra teknik direktörlük düşünmediğini ve Sportif Direktörlük konusunda daha istekli olduğunu belirten Emre Belözoğlu, "Teknik direktörlük düşüncem yok. Sportif Direktör olmak istiyorum. Gabriele Oriali'yi kendime örnek alıyorum. Belki bir gün Milano'da bunu yaparım. Neden olmasın?" dedi.

Emre Belözoğlu şu anda futbolu bırakmayı düşünmediğini ve gelecek sezon 1 yıl daha sözleşmesini uzatmayı düşündüğünü ifade etti.

"BAŞAKŞEHİR BAŞARIYA AÇ"

Medipol Başakşehir'in başarıya aç bir kulüp olduğunu belirten Emre Belözoğlu, hiçbir rakipten korkmadıklarını ve cesur futbol oynadıklarını ifade ederek, "Başakşehir'de başarıya açız. Korkusuzca oynuyoruz, hiçbir takımdan çekinmiyoruz. Ekonomik olarak güçlü bir kulübümüz var. Üst düzey yıldız futbolcuları getirebilecek kapasitesi var." şeklinde konuştu.

"CENGİZ ÜNDER 1 NUMARALI KULÜPLERE GİDEBİLİR"

Roma formasıyla başarılı bir performans sergileyen Cengiz Ünder'den de övgüyle bahseden Emre Belözoğlu, genç futbolcunun desteğe ihtiyacı olduğunu ve ileride Avrupa'nın 1 numaralı kulüplerinde forma giyebilecek kapasitede olduğunu söyleyerek, "Cengiz Ünder'in daha iyi olacağını düşünüyorum. Henüz çok genç bir futbolcu. Real Madrid, Barcelona, Manchester City gibi kulüplerde oynayabilecek potansiyeli var. Hakan Çalhanoğlu çok güçlü bir futbolcu." ifadelerini kullandı.

Emre Belözoğlu, 2002 yılında Inter formasıyla Lazio'ya attığı 2 golün hatırlatılması üzerine, "Özellikle 2. golüm unutulmazdı çünkü sağ ayağımla atmıştım. Sağ ayağımı sadece yürümek için kullanıyorum. Şu an bile o golü atabileceğimi düşünmüyorum." dedi.


FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)