comScore

Medipol Başakşehir Medipol Başakşehir

Emre Belözoğlu: "Eve gidince sinirden ağlıyordum"

16 Haziran 2018, Cumartesi 20:03
Emre Belözoğlu:

Başakşehir'in kaptanı Emre Belözoğlu, özel hayatından futbol kariyerine dair birçok konuda samimi açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Başakşehir ile sözleşmesini 1 yıl daha uzaten Emre Belözoğlu, zorlu bir sezonun ardından özel hayatından birçok konuya dair NTV'ye açıklamalarda bulundu. 

"BU KONUDA BİRAZ TUTUCUYUM"
Bu konuda biraz tutucuyum sanırım. İsim konusunda, özellikle çocukların çok doğru isimler alması gerektiğine inanıyorum. Anlamlarının olmasına, karakterli insanların isimlerini seçmeye gayret ettim. Ömer'i Hazreti Ömer'den dolayı seçtim. Neda'yı, Osmanlıca bir isim olduğu için koydum. Meryem'i de, en iffetli kadın Meryem olduğu için istedik.

"İLK TANIŞTIĞIMIZDA ÜZERİNDEKİ KIYAFETİ DAHİ RÜYAMDA GÖRMÜŞTÜM"

 “Ben Tuğba'yı çok daha önce, tanışmamızdan dört-beş sene önce rüyamda görmüştüm. Hiç tanımıyordum. Gördüğümde onu bir yerden hatırladığım aklıma geldi. Tanıştıktan 15-20 gün sonra ona kendisini rüyamda gördüğümü söyledim. Hatta ilk tanıştığımızda üzerindeki kıyafeti dahi rüyamda görmüştüm”

"ANTRENMANA ÇIKMAM İÇİN 4 KİLO VERMEM GEREKİYORDU"

“İspanya ligi çok zor bir lig; hem teknik hem fiziksel anlamda çok hazır olmanız gerekiyor. Arda'yı da çok iyi hazırladılar; Atletico Madrid'te mükemmel seneler geçirdi. Barcelona'da da öyle. Şöyle bir anımı anlatayım: Atletico Madrid'e ilk geldiğimde imza attım, kilo ve yağ testlerim yapıldı. 75,5 kilo çıktım; Fenerbahçe'de oynadığım kiloya yakın bir kiloydu. Bana hoca, ‘Bizde oynaman için değil, antrenmana çıkman için 71,5 kiloya düşmen gerekiyor. Bir ay süre veriyoruz sana' dedi. Bir sporcu için dört kilo vermek çok zordur. Sadece antrenmana çıkabilmek için bir ayda o kiloyu vermiştim”

"EVE GİTTİĞİMDE SİNİRDEN AĞLADIM ÇOK OLUYORDU"

“Çok küçük yaşlarda çok büyük sorumluluklar alıyorsunuz. Bir anda kendinizi çok başka bir yerde buluyorsunuz. Ben profesyonel olarak bu mesleğe 16 yaşında başladım. 12-13 yaşlarında da yine asi bir oyuncuydum saha içinde. Kaybetmeyi sevmeyen, elinden geldiğince sahada her şeyini veren... Okulun bahçesinde bile böyle bir çocuktum. Bunu değiştiremiyorum, değiştirmek de açıkçası hiç istemiyorum. Çünkü bu beni sahaya hala motive eden en asil duygum. Kaybetmeyi sevmiyorum. Bu bana bazen hatalar yaptırdı. Hiç istemediğim diyaloglara girmek zorunda kaldım. Eve geldiğimde, çok samimi söylüyorum, bazen sinirden gözyaşı döktüğüm zamanlar da olmuştur”

Son dakika Başakşehir Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)