comScore

Medipol Başakşehir Medipol Başakşehir

Elia: ''Başakşehir'den önce Fenerbahçe ile görüştüm''

06 Ocak 2018, Cumartesi 10:49
Elia: ''Başakşehir'den önce Fenerbahçe ile görüştüm''

Medipol Başakşehir'in başarılı kanat oyuncusu Eljero Elia önemli açıklamalarda bulunurken Fenerbahçe itirafı yaptı. 

FutbolArena - Medipol Başakşehir'in sezon başında Feyenoord takımından transfer ettiği Elia önemli açıklamalarda bulundu. Elia'dan Fenerbahçe itirafı geldi. Medipol Başakşehir Transfer haberleri FutbolArena'da 


Başakşehirli Elia'dan Fenerbahçe transferi itirafı


Medipol Başakşehir'in başarılı kanat oyuncusu Eljero Elia önemli açıklamalarda bulunurken Fenerbahçe itirafı yaptı. Medipol Başakşehir'in Hollandalı yıldızı Eljero Elia, Başakşehir'e gelmeden önce Fenerbahçe ile görüştüğünü açıkladı.

''ABDULLAH AVCI BENİ MAÇLARA ÇOK İYİ MOTİVE EDİYOR''
"Abdullah Avcı, öncelikle beni her maça çok iyi motive ediyor. Onun dışında hocamız taktik anlamda çok kuvvetli, ama aynı zamanda hocamız bu kuvvetini yardımcı antrenörlerden de alıyor, bizim teknik ekibimizin bu konuda gerçekten başarılı olduğunu düşünüyorum. Çünkü rakipler ile oynadığımız maçlardan önce rakiplerin kuvvetli yanlarını, zayıf yanlarını bize çok iyi aksettiriyorlar. Bence hocamızın ve teknik ekibimizin en kuvvetli yanı bu, taktik yönü ve rakiplerimizi çok iyi analiz etmemiz"

''BAŞAKŞEHİR'DEN ÖNCE FENERBAHÇE İLE GÖRÜŞTÜM''

"Başakşehir'den önce Süper Lig'den teklifler geldi. Fenerbahçe'ye imza atmaya çok yakındım hatta onların direktörüyle de görüşmüştüm ve beni alabilmeleri için, başka bir oyuncu satmaları gerektiğini söylemişti ama Fenerbahçe'ye transferim an meselesiydi. Onun dışında Trabzonspor ile ilgili çok konuşuldu, resmi bir teklif gelmedi ama sürekli Trabzonspor'un benimle ilgilendiği söyleniyordu. Bursaspor ile görüştüm. Bursaspor ile görüştüğüm dönemde, yanılmıyorsam yardımcı antrenörü Almanya'da yaşıyordu, Almanya'yı bilen bir antrenördü. Beni birçok kez izlediğini ve beni çok iyi tanıdığını, Bursaspor'da görmek istediğini söylemişti. Bu görüşmeler sürerken, Başakşehir daha hızlı davrandı ve Başakşehir'e imza attım"

''SÜPER LİG, İTALYA LİGİ'NE YAKIN''

"Oynadığım liglerde en çok Türkiye ligini, İtalya ligi Serie A'ya yakın görüyorum. Birincisi insanların tabii ki duygularından dolayı, futbolu çok üst düzey şekilde yaşıyorlar. İkincisi sertliğe karşı Türkiye liginde biraz müsama gösteriyorlar. Çünkü ben kariyerim boyunca suratıma hiçbir darbe almamıştım. Burada dudağım patladı mesela, ondan dolayı sertlik bakımından hem de insanların duygu yoğunluğu bakımından Türkiye ligini, biraz İtalya ligine benzetiyorum."

''HER OYUNCUNUN KALİTESİ VAR''

"Türkiye liginde oynanan futbol seviyesi, Hollanda liginin üzerinde. Bunu bir şekilde kabul etmek lazım. Oyuncular ile ilgili de, her oyuncunun kendine göre bir kalitesi var. Hepsi birbirinden kaliteli oyuncular. Wesley Sneijder zaten bunu yıllarca oynadığı takımlarda ispat etti. Ryan Babel uzun yıllar Türkiye'de oynamış bir oyuncu zaten Beşiktaş'tan önce Kasımpaşa'da oynamıştı ve bu sene Beşiktaş'ta çok iyi işler çıkarıyor. Jeremain Lens, geçtiğimiz sezon iyi bir performans göstermişti bu sene çok fazla süre alamadı. Şunu kabul etmek lazım, Türkiye ligi Hollanda liginden daha zor bir lig. Bence burada hakemlerin de işinin çok zor olduğunu düşünüyorum çünkü burada hakemler de bir şekilde oyunu kendi kontrolünde tutmaya çalışıyorlar ama bazen bu kaçabiliyor. Onların da işi çok zor. Onları da desteklemek lazım"

''HERHANGİ BİR SIKINTIM YOK''

 "Omzumda uzun süren bir ağrı vardı. Artık bu ağrılarla oynamak istemediğim için ameliyat oldum çünkü bu ağrılarla oynamam çok zordu. Bundan dolayı bir ameliyat oldum. Şu an kolum iyi ama sürekli güçlendirmem gerekiyor. Kolumdan yana bir sakatlık yaşadım ama şu anlık herhangi bir sıkıntım yok"

''HEDEFİM ABD'DE FUTBOL HAYATIMA DEVAM ETMEK''

 "Öncelikle hedefim burada şampiyon olmak. Şampiyon olduktan sonra da hayalim futbol hayatıma Amerika'da devam etmek. Bu ilerideki zamanlarda olabilecek bir şey ama öncelikle burada şampiyon olup, Amerika'da oynamak isterim. Tekrar Avrupa'da oynamak gibi bir düşüncem yok"

Süper Lig ile ilgili tüm gelişmeleri Süper Lig Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)