comScore

Medipol Başakşehir Medipol Başakşehir

Clichy: "Başakşehir, Manchester City'ye benziyor"

12 Mayıs 2018, Cumartesi 00:42
Clichy:

Medipol Başakşehir'in yıldız futbolcusu Clichy, İngiliz basınına verdiği röportajda Başakşehir'i Manchester City'ye benzettiğini söyledi. 

FutbolArena Dış Haberler - Medipol Başakşehir'in bu sezon transfer ettiği Clichy, İngiliz basınında Guardian'a Türk futbolu ve Başakşehir'le ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Türkiye'de işlerin beklediği kadar kolay gitmediğini söyleyen Clichy, Başakşehir'i Manchester City'ye benzettiğini söyledi. 

"BAŞAKŞEHİR, MANCHESTER CİTY'YE BENZİYOR"
Türkiye Ligi tabi ki Premier Ligi gibi değil. Arada fark var. Ancak Manchester City'ye benzer bir kulübe geldim. Başakşehir, Manchester City gibi. İyi yönetilen, yepyeni dizayn edilmiş bir kulüp.. İlk günden beri böyle hissediyorum. 

"TÜRKİYE'DE İŞLER BEKLEDİĞİM KADAR KOLAY GİTMEDİ"

Clichy diğer yandan, "Türkiye'de işlerin benim açımdan kolay olacağını düşünüyordum ama hiç de öyle olmadı. Şu anda önceki hayatımdan daha fazla çalışıyorum. Hocamız ve başkanımız bana her konuda yardımcı oluyor. Bu kadar büyük bir destek olunca ben de elimden gelenin fazlasını vermek için çalışıyorum." diye konuştu. 


Clichy'nin Başakşehir performansı


Clichy bu sezon Başakşehir formasıyla Süper Lig'de 29 maçta 3 asist yaptı. Avrupa Ligi, Şampiyonlar Ligi ön elemesi ve Türkiye Kupası dahil olmak üzere toplamda 34 maça çıkan Clichy'nin 4 asisti bulunuyor. 

Son dakika Başakşehir Haberleri FutbolArena'da!


Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"