comScore

Medipol Başakşehir Medipol Başakşehir

Cengiz Ünder Roma'da ilk maçında gol attı

26 Temmuz 2017, Çarşamba 05:27
Cengiz Ünder Roma'da ilk maçında gol attı

Milli futbolcu Cengiz Ünder, Roma'da çıktığı ilk maçta Tottenham'a karşı 70. dakikada takımının 2. golünü atan isim oldu. 

FutbolArena - Medipol Başakşehir'den Roma'ya transfer olan milli futbolcu Cengiz Ünder, İtalyan ekibinin Tottenham ile oynadığı hazırlık maçında 45 dakika görev aldı ve 1 gol attı. Cengiz Ünder, Roma formasıyla ilk golünü Tottenham'a attıktan sonra büyük bir sevinç yaşadı. 


Cengiz Ünder'in Roma - Tottenham maçında attığı gol


Medipol Başakşehir'den Roma'ya transfer olan milli futbolcu Cengiz Ünder, yeni takımında ilk golünü Tottenham'a attı. Roma'nın 13.4 milyon euro + 1.5 milyon Euro daha performansa bağlı ödeme planıyla transfer ettiği genç yıldız, 45 dakika görev aldığı Tottenham maçında 70. dakikada takımının 2. golünü kaydetti. Gelişen Roma atağında sol kanattan ceza sahasına gönderilen topta Tottenham savunmasının müdahalesi kısa kalınca arkadan gelen Cengiz, sert ve düzgün vuruşla takımını 2-0 öne geçiren isim oldu. Genç futbolcu golün ardından sevincini takım arkadaşlarıyla paylaştı. 
 

Cengiz Ünder Roma'ya kaç paraya transfer olmuştu?


Altınordu'da yıldızı parladıktan sonra Medipol Başakşehir'e transfer olan ve burada A Milli takıma kadar yükselen Cengiz Ünder, Roma ile 2022 yılına kadar sözleşme imzaladı.  İtalyan ekibi, milli oyuncu için 13.4 milyon Euro ödeneceğini belirtirken, 1.5 milyon Euro daha performansa bağlı ödeme yapılabileceği kaydedildi.
 

Cengiz Ünder'in Roma transferi sonrası ilk sözleri


Milli futbolcu Cengiz Ünder, Roma'ya transferinin çok mutluğunu söylerken, ilk duygularını şu ifadelerle paylaşmıştı:

"Henüz 20 yaşında, futbol hayatımdaki bu yeni sayfanın her şeyden önce ülkeme hayırlı olmasını diliyorum. En büyük hedefim iyi bir birey, iyi bir vatandaş ve iyi bir futbolcu olabilmek; bana güvenen tüm insanları haklı çıkarmak olacaktır. Giderken başta ailem olmak üzere desteğini benden hiç esirgemeyen ve bugünlere gelmemde büyük katkısı bulunan başkanımız Göksel Gümüşdağ'a, hocam Abdullah Avcı'ya ve İstanbul Başakşehir Kulübü camiasına teşekkür ediyorum. Yine aynı şekilde gelimişim süresince beni destekleyen ve daima cesaretlendiren Altınordu Futbol Kulübü Başkanı Seyit Mehmet Özkan'a, emeği geçen tüm hocalarıma, Altınordu Futbol Kulübü camiasına, Milli Takım kapılarını bana ilk kez açan ve desteğini esirgemeyen Fatih Terim'e, 3 yıldır hem ağabey hem profesyonel danışman olarak daima katkısını yanımda hissettiğim temsilcim Ömer Koray Uzun'a, Batur Altıparmak'a, Footalent ekibine ve taraflı tarafsız dualarını, desteklerini benden esirgeemeyen tüm futbolseverlere en içten teşekkürlerimi sunmak isterim" 

FutbolArena akşam haberleri turu (23 Temmuz 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.