comScore

Medipol Başakşehir Medipol Başakşehir

Braga'nın hocasından Medipol Başakşehir itirafı

27 Eylül 2017, Çarşamba 17:35
Braga'nın hocasından Medipol Başakşehir itirafı

Braga'nın teknik direktörü Abel Ferreira, karşılaşmanın oynanacağı Braga Belediye Stadı'nda basın toplantısı düzenledi.

FutbolArena - Medipol Başakşehir'i UEFA Avrupa Ligi C Grubu ikinci maçında deplasmanda konuk edecek Braga'nın teknik direktörü Abel Ferreira, kazanmanın gruptan çıkmaları adına büyük önem taşıdığını söyledi.
 

Abel Ferreira'nın Braga - Medipol Başakşehir maç önü açıklamaları


Karşılaşmanın oynanacağı Braga Belediye Stadı'nda düzenlenen basın toplantısına oyunculardan Paulinho ile katılan Ferreira, "Çok zor bir maç olacak, kaliteli bir takıma karşı oynayacağız. Geçen sene liglerinde neredeyse şampiyon olacaklardı. Adebayor ve Clichy gibi dünya çapında oyuncuları var. Yarın oynayacağımız maçı kazanmak istiyoruz. Hedefimiz gruptan çıkmak ve Avrupa Ligi'nde ilerlemek." dedi. 

Portekizli teknik adam, galibiyet şansları hakkında, "Braga realist bir takım, bizim değerlerimiz var, her zaman kazanmak için oynuyoruz. Son saniyeye kadar mücadele edeceğiz. Her maç değerli, her maçı kazanmak için çabalıyoruz. Bu karşılaşma gruptan çıkmamız adına çok önemli, sahadan 3 puanla ayrılmak istiyoruz." yorumunda bulundu.  
Ferreira, "Türk takımlarıyla son yıllarda çok sık karşılaştınız. Bu sizin için bir avantaj mı, dezavantaj mı?" sorusuna şu yanıtı verdi:

"Bu sadece bir şans, bunu avantaj ya da dezavantaj olarak görmüyorum. Tekrar altını çiziyorum, geçen sene Medipol Başakşehir neredeyse liginde şampiyon olacaktı. Çok deneyimli oyuncuları var. Finansal açından da çok güçlüler. Bizim bir oyuncumuzu almak isteseler alırlar ama biz onların bir oyuncusunu alamayız. Sevilla'ya karşı çok iyi oynadılar, son dakikada topları direkten döndü. Zorlukları biliyoruz ama kazanmak için sahaya çıkacağız." 
 

Paulinho'dan Braga - Medipol Başakşehir maçı açıklamaları


Takımın forvet oyncularından Paulinho da güçlü bir takıma karşı oynayacaklarını ancak kazanmak istediklerini aktardı. 

Medipol Başakşehir'in bariz zayıf bir yönünün olmadığının altını çizen Portekizli oyuncu, "Avrupa Ligi, Portekiz Ligi gibi değil ama biz de kendi güçlü taraflarımızı ortaya koyarak sahadan galibiyetle ayrılmak istiyoruz. Medipol Başakşehir'in çok deneyimli oyuncuları var, bu deneyim onlar için avantaj gibi görülebilir ama öyle düşünmek istemiyoruz." şeklinde konuştu.

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)