comScore

Medipol Başakşehir Medipol Başakşehir

Bekir İrtegün: "FETÖ ile adımın anılması beni yaraladı"

03 Ağustos 2017, Perşembe 11:20
Bekir İrtegün:

Son olarak Başakşehir forması giyen Bekir İrtegün, FETÖ ile ilgili hakkında çıkan haberler hakkında açıklama yaptı.

FutbolArena - Bekir İrtegün, Bylock kullandığı iddiasıyla gözaltına alınmış ve ifade verdikten sonra serbest bırakılmıştı. Eski milli futbolcu yaptığı açıklamayla adının FETÖ terör örgütüyle birlikte anılmasından duyduğu rahatsızlığı dile getirdi. 

Yaşadığı olayı anlatan Bekir İRtegün, bu konunun bir an önce sonuca bağlanmasını ve aktif futbol kariyerine kaldığı yerden devam etmek istediğini belirtti. 
İŞTE BEKİR İRTEGÜN'ÜN AÇIKLAMASIBEKİR İRTEGÜN NELER SÖYLEDİ?

ATV Haber'den Emrullah Erdinç yaşanan gelişmeleri FutbolArena'ya şu sözlerle aktardı:

FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alınan Bekir İrtegün, savcılığın soruşturması kapsamında tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı ve hakkında adli kontrol şartı konuldu. Tabi 1 gün boyunca Organize Suçlar Mücadele Şube Müdürlüğü'nde sorgulanan Bekir İrtegün'de ayrıntılar ortaya çıkmaya başladı. 

Örgütün gizli mesajlaşma grubu olan Bylock'u kullandığı gerekçesiyle FETÖ örgütü üyesi olmak suçundan gözaltına alınan Bekir Ürtegün'ün samini itiraflarda bulunduğu ve özellikle örgütün mesajlaşma grubuyla ilgili olarak çok önemli isimler verdiği, örgütün spor faliyetleri içerisindeki yapılanmasıyla ilgili olarak da samimi itiraflarda bulundu. Hem poliste, hem de savcılıkta samimi itiraflarda bulunulması üzerine Bekir İrtegün serbest bırakıldı. 

"BAŞKA GÖZALTILAR DA OLABİLİR"

Bekir İrtegün'ün soruşturması henüz bitmedi. Verdiği isimler çerçevesinde başka gözaltıların da olacağı bilgisine ulaşıldı. 

FutbolArena Haber Turu (18 Ekim 2019)

Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.