comScore

Medipol Başakşehir Medipol Başakşehir

Bekir İrtegün Bylock soruşturmasında gözaltında neler söyledi?

30 Temmuz 2017, Pazar 20:20
Bekir İrtegün Bylock soruşturmasında gözaltında neler söyledi?

Bylock kullanıcısı olduğu gerekçesiyle gözaltına alınan ve tutuksuz yargılanmak üzere sonrasında serbest bırakılan Bekir İrtegün sorguda neler söyledi?

FutbolArena - Medipol Başakşehir'in sözleşmesini feshettiği Bekir İrtegün, Bylock kullanıcısı olduğu gerekçesiyle gözaltına alındıktan sonra savcılığa sevk edildi ve tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Peki Bekir İrtegün gözaltına alındığı sürede soruşturma kapsamında neler söyledi? Yeni gözaltılar olacak mı? ATV Haber'den Emrullah Erdinç gelişmeleri FutbolArena'ya aktardı. 
 

Bekir İrtegün ikinci kez neden gözaltına alındı?


İlk gözaltı sonrası serbest bırakılan Bekir İrtegün, ikinci kez neden gözaltına alındı?

Bu konuda verilen bilgiler şöyle:

“Bekir, ‘ByLock''tan ilk gözaltına alındığında oyuncuyla ilgili soruşturma derileştirilmemişti. Eğer Bekir, tekrar gözaltına alındıysa Savcılık, oyuncuyla ilgili soruşturmayı daha genişlettiği için olmuştur” bilgisini verdiler.

 

Bekir Ürtegin Bylock kullanıcısı mı?


İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu Cumhuriyet Savcılığı'nın talimatıyla Bylock kullandığı gerekçesiyle gözaltına alınan futbolcu Bekir İrtegün adliyeye sevk edildi. Hürriyet'in haberine göre; Bekir İrtegün, FETÖ'nün kriptolu ‘ByLock' haberleşme programını Futbolcu Bekir İrtegün'e ‘ByLock' gözaltına alınmıştı. İrtegün emniyetteki işlemlerinin ardından savcılığa sevk edildi.

BEKİR İRTEGÜN NELER SÖYLEDİ?

ATV Haber'den Emrullah Erdinç yaşanan gelişmeleri FutbolArena'ya şu sözlerle aktardı:

FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alınan Bekir İrtegün, savcılığın soruşturması kapsamında tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı ve hakkında adli kontrol şartı konuldu. Tabi 1 gün boyunca Organize Suçlar Mücadele Şube Müdürlüğü'nde sorgulanan Bekir İrtegün'de ayrıntılar ortaya çıkmaya başladı. 

Örgütün gizli mesajlaşma grubu olan Bylock'u kullandığı gerekçesiyle FETÖ örgütü üyesi olmak suçundan gözaltına alınan Bekir Ürtegün'ün samini itiraflarda bulunduğu ve özellikle örgütün mesajlaşma grubuyla ilgili olarak çok önemli isimler verdiği, örgütün spor faliyetleri içerisindeki yapılanmasıyla ilgili olarak da samimi itiraflarda bulundu. Hem poliste, hem de savcılıkta samimi itiraflarda bulunulması üzerine Bekir İrtegün serbest bırakıldı. 

"BAŞKA GÖZALTILAR DA OLABİLİR"

Bekir İrtegün'ün soruşturması henüz bitmedi. Verdiği isimler çerçevesinde başka gözaltıların da olacağı bilgisine ulaşıldı. 

Burak Yılmaz'ın reddettiği Lecce, Ertuğrul Ersoy'a talip


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.