comScore

Medipol Başakşehir Medipol Başakşehir

Başakşehir'in kasası doldu! 40 milyon euro

06 Kasım 2020, Cuma 13:15
Başakşehir'in kasası doldu! 40 milyon euro

Şampiyonlar Ligi'nde mücadele eden Medipol Başakşehir'in son iki sezonda elde ettiği gelir 40 milyon euroyu buldu.

FutbolArena - UEFA Şampiyonlar Ligi'nde mücadele eden temsilcimiz Medipol Başakşehir, elde ettiği gelirle de dikkat çekiyor. Manchester United karşısında aldığı kritik galibiyetle ülke puanına da katkı sağlayan Başakşehir, aynı zamanda 2.7 milyon euro galibiyet primini de kasasına koydu.
 

Başakşehir, Avrupa kupalarından ne kadar gelir elde etti?


Şampiyonlar Ligi gruplarına direkt katılan Başakşehir, bu sezon şimdiye kadar 23,75 milyon euroluk gelirin sahibi oldu. Katılım payı olarak 15.25 milyon euroyu kasasına koyan Başakşehir, Türkiye'yi temsil eden tek kulüp olarak katsayı kaleminden de 3.3 milyon euro gelir elde etti.

Yayın hakkından da yaklaşık 2.5 milyon euroluk gelir elde etmesi beklenen Başakşehir, Manchester United galibiyeti nedeniyle de 2,7 milyon euro kazandı ve bu sezon toplam gelirini 23.75 milyon euroya çıkardı..
Başakşehir geçtiğimiz sezonda da Avrupa kupalarında elde ettiği başarılı performansla birlikte son iki sezonda toplam 40 milyon euro gelire ulaşmış oldu.

OKAN BURUK'TAN ÖNEMLİ BAŞARI

Teknik Direktörlük kariyerinde Akhisarspor'la Türkiye Kupası, Medipol Başakşehir ile Süper Lig şampiyonluğu yaşayan Okan Buruk, geçtiğimiz sezon Avrupa Ligi grubundan lider çıkmayı başardı. Okan Buruk, Medipol Başakşehir tarihinde ilk Şampiyonlar Ligi galibiyetini elde eden teknik direktör oldu. 

Başakşehir Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"