comScore

Medipol Başakşehir Medipol Başakşehir

Başakşehir'e 'Hükümet yanlısı kulüp' başlığı

30 Mart 2018, Cuma 11:59

İngiltere'de yayın yapan Financial Times gazetesi, Medipol Başakşehir'in siyasi bir iklim içerisinde olduğunu belirterek kulübü "Hükümet yanlısı takım' şeklinde tanıttı

FutbolArena - Medipol Başakşehir'in son 2 sezondaki yükselişi Avrupa'nın da dikkatini çekerken İngiltere'de Hükümet yanlısı kulüp olarak lanse edildi.

İngiliz Financial Times gazetesi, Başakşehir futbol kulübü hakkında yayımladığı geniş tanıtım yazısın, kulübü çevreleyen siyasi atmosfere dikkat çekti.
 

İngiltere'de çıkan Medipol Başakşehir yazısı


Financial Times'daki Başakşehir yazısında, "4 yıl sonra kulüp Türkiye Süper Ligi'nin ikincilik koltuğuna yerleşmiş durumda ve 'Üç Büyükler' ile şampiyonluk mücadelesi veriyor.
Haberde Cumhurbaşkanı Recep Tasyyip Erdoğan'ın önceki senelerde Medipol Başakşehir formasıyla mini maç yaptığı fotoğraf da yer alırken, "Eski bir yarı-profesyonel futbolcu olan Erdoğan, Türkiye'de milyonların takıntılı olduğu futbolun öneminin farkında" ifadesi dikkat çekti.

Başakşehir Fatih Terim Stadı'nın açılışında forma giyen Recep Tayyip Erdoğan'a geniş yer veren gazetede, "Erdoğan, Başakşehir stadyumunun 2014 yılında açılışında kulübün turuncu formasını giydi. Kulübün ana sponsporları da iktidar partisine yakın olan şirketler" şeklinde tanımlandı.

"BU BİR PROJE" 

Financial Times gazetesinde haberin devamında, "Bu fubol projesi, Erdoğan'ın tüm toplumu baştan aşağıya şekillendirme isteğinin seviyesini gösteren bir örnek görevi de görüyor. Türkiye'de taraftarlık geleneksel olarak nesilden nesile geçiyor ve bu böylece değişebilecek bir şey değil. Bu az bulunan ve 'gerçek' bir Başakşehir taraftarı olan Burak ismindeki öğrencinin, futbola yeni ilgi duymaya başlamasını ve ailesinde futbol taraftarı bulunmamasını da açıklıyor" ifadeleri kullanıldı.
Haberde Medipol Başakşehir'in ortalama 5500 kişiye oynadığı bilgisine de yer verildi.

Spor Toto Süper Lig ile ilgili son gelişmelere Süper Lig Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

FutbolArena akşam haberleri turu (13 Ağustos 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.