comScore

Medipol Başakşehir Medipol Başakşehir

Başakşehir'e asker selamı cezası! Göksel Gümüşdağ'dan açıklama

20 Aralık 2019, Cuma 17:46
Başakşehir'e asker selamı cezası! Göksel Gümüşdağ'dan açıklama

Medipol Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ, UEFA'nın asker selamıyla ilgili verdiği kınama cezasına itiraz edeceklerini söyledi. 

FutbolArena - UEFA, asker selamı nedeniyle Medipol Başakşehir'e kınama cezası verdi. Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ, konuyla ilgili olarak CNN Türk'e bağlandı ve Tahkim'e giderek karara itiraz edeceklerini söyledi. 

GÖKSEL GÜMÜŞDAĞ: "UEFA'DA ÇİFTE STANDART VAR"
Pazartesi itibariyle Tahkim'e gideceğiz. Kınama cezasını kabul etmeyeceğimizi ve kaldırılması gerektiği yönündeki talebimizi ileteceğiz.  Maalesef çifte standartlar UEFA'da oluyor. Bugüne kadar yapılanlar ve asker selamı veren diğer futbolculara soruşturma dahi açılmadı. Bizim tamamen haklı olduğumuz, son M'Gladbach maçında da asker selamı verdi. Biz bu konuda taviz veremeyiz. Bu bizim hassas konumuz. Kınamayı da ceza gibi algıladık ve doğru bulmuyorum. 

Göksel Gümüşdağ savunmalarına dair yaptığı açıklamada ise, "UEFA'nın disiplin soruşturmasına asker selamı veren oyuncularımız sevk edilmişti. Bizim asker selamımızdan sonra 5 tane örnek olmak üzere toplamda 32 benzer örnek gösterdik. Kınama cezası aldık. Bunu doğru bulmuyor ve kabul etmiyoruz" ifadelerini kullandı. 

Başakşehir Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"