comScore

Medipol Başakşehir Medipol Başakşehir

Başakşehir'den TFF'ye: "Avrupa maçları seyircili oynansın"

14 Ekim 2020, Çarşamba 18:02
Başakşehir'den TFF'ye:

Göksel Gümüşdağ, Şampiyonlar Ligi maçlarının %30 seyircili oynanması konusunda Türkiye Futbol Federasyonu'na yazılı talepte bulunduklarını söyledi. 

FutbolArena - Medipol Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ, Kulüpler Birliği toplantısının ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. 

Göksel Gümüşdağ, UEFA'nın %30 seyirci izni kararından sonra Şampiyonlar Ligi'ndeki rakiplerinin seyircili, kendilerinin seyircisiz oynamasının dezavantaj oluşturacağını ve bu konuyla ilgili hem Başakşehir, hem de Sivasspor tarafından TFF'ye yazılı talepte bulunulduğunu söyledi. 
"RAKİPLER SEYİRCİLİ, BİZ SEYİRCİSİZ"

Bugün baktığınız zaman Şampiyonlar Ligi'nde Başakşehir, Avrupa Ligi'nde Sivasspor yer alıyor. Maçlarımız başlıyor. Dolayısıyla UEFA'nın maksimum %30 seyirci noktasındaki kararını bizim TFF sağ olsun bu konuda localarla bir başlangıç yaptı. Ancak bu anlamda sadece localar değil, önümüzdeki hafta Salı günü Leipzig maçında rakip takım %30 seyirci alabiliyor. Ancak biz rövanşında seyirci alamıyoruz. Bir sonraki hafta PSG ile oynayacağız. Aynı şekilde Sivas da aynı durumda. Dolayısıyla Başakşehir ve Sivasspor için dezavantaj oluşuyor. Talep yazısı yolladık. Biz de seyirci hakkını kullanmak istiyoruz. 

"GİULİANO'DA PROBLEM YOK. VISCA DIŞINDA BAŞKA OYUNCULARIMIZIN DA SÖZLEŞMELERİNİ UZATTIK"

Giuliano'nun lisansı az önce kulübe yollandı. Herhangi bir engel yok. Sadece Visca değil. Diğer başka oyuncularımızın da sürelerini uzattık. En yakın zamanda kamuoyuyla paylaşacağız. 

FutbolArena Haber Turu (28 Ekim 2020)