comScore

Medipol Başakşehir Medipol Başakşehir

Başakşehir'den Gökhan İnler transferi

13 Temmuz 2017, Perşembe 12:44
Başakşehir'den Gökhan İnler transferi

Başakşehir, Beşiktaş ile yollarını ayıran Gökhan İnler ile anlaşma aşamasına geldi.

FutbolArena - Medipol Başakşehir transfer çalışmaları kapsamında kadrosuna takviyeler yapmaya devam ediyor. Beşiktaş ile yollarını ayıran Gökhan İnler ile büyük ölçüde anlaşma sağlandığı ifade edildi. Başakşehir'in Gökhan İnler ile görüşmelerini devam ettirdiği ve imzaların an meselesi olduğu kaydedildi.
 

Başakşehir, Gökhan İnler'i transfer etti mi?


Beşiktaş'ın geçen sezon kadrosuna kattığı ancak beklenen performansı sergileyemen Gökhan İnler, siyah beyazlılarla olan sözleşmesini karşılıklı olarak feshetti. Gökhan İnler için devreye giren Başakşehir'in tecrübeli oyuncuyla büyük oranda anlaşma sağladığı ve resmi imzaların kısa süre içerisinde atılacağı belirtildi.
 

Gökhan İnler'in Beşiktaş yazısı:


"BU BİR VEDA DEĞİL!

Çok değerli ve de asil Beşiktaş taraftarları...
Bu bir veda değil; sizlere teşekkür mesajım ve yüreğimden geçen sözcüklerdir !
Çocukken Gordon Milne'in Beşiktaşında Metin-Ali-Feyyaz'ı, Rıza Çalımbay'ı, Mehmet Özdilek'i izleyerek büyüdüm ve hayalini çok kurdum bu renklerin... Rahmetli Süleyman Seba Başkanımızın asil duruşu ve davranışını, Şeref Bey'in mütevazılığını, Baba Hakkı'nın disiplinini öğrenerek kariyerimde yoluma devam ettim.

Bir insanın çocukluk hayalinin gerçekleşmesinin ne anlama geldiğini tahmin edersiniz. Ben de Beşiktaş'a veda ederken bu mutluluğa erişmiş olmanın sevincini yaşıyor ve bir yandan da dilediklerimi elimde olmayan sebeplerden dolayı gerçekleştirememiş olmanın hüznüyle ayrılıyorum.

Çok mücadele verdim formayı giymek, takımın değişmez parçası olmak için ama hayat işte...
Bazen herşey sizin elinizde olmuyor. Çok çalışmak, fedakarlıklar yapmak yeterli olamayabiliyor. Beşiktaş taraftarının ilk geldiğimden günden ayrılıncaya dek çok sıkı çalıştığımdan ve bir gün dahi en ufak anlaşmazlık yaşamadığımdan şüphesi olmasın. Kariyerim boyunca "sıkı çalışmak" ve "profesyonel yaşam" değişmezlerim oldu.

Bir yıllık süre zarfında bana büyük destek veren ve transferim için büyük çaba sarfeden başta Sayın Başkanım Fikret Orman olmak üzere, teknik direktörümüz Şenol Güneş'e, takım arkadaşlarıma, kulüp çalışanlarına ve Beşiktaş'ın asil taraftarlarına çok teşekkür ederim.

Şimdi bir süreliğine ayrılık vakti. Beşiktaş sevgisi sonsuza dek kalbimde kalacak ama gideceğim yeni kulübümde de aidiyet duygusunu sonuna kadar hissederek, yıllardır yaptığım gibi profesyonel bir şekilde başarı için mücadelemi yürekten ortaya koyacağım.

Unutmayın Beşiktaş'ın asil taraftarları; Sevenlerin yolu elbet bir gün yine kesişir"

FutbolArena akşam haber turu (19 Temmuz 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.