comScore

Medipol Başakşehir Medipol Başakşehir

Başakşehir'den Cengiz Ünder transferi için yeni karar

19 Haziran 2017, Pazartesi 22:02
Başakşehir'den Cengiz Ünder transferi için yeni karar

Medipol Başakşehir yönetimi Cengiz Ünder'e Avrupa'dan gelen transfer tekliflerinin ardından yeni bir karar aldı. 

FutbolArena Özel - Medipol Başakşehir'ın yıldız futbolcusu Cengiz Ünder Avrupa'dan gelen teklifler ardından kulüp yönetimi genç yıldızın bonservis bedelini 10 milyon euro olarak belirmişti. Ancak Başakşehirli Cengiz Ünder'in transferinde yeni gelişmeler yaşanıyor. 
 

Medipol Başakşehir'de Cengiz Ünder Avrupa'ya mı transfer olacak?


Medipol Başakşehir genç yıldız için tam 10 milyon Euro'luk bonservis bedeli belirledi. Medipol Başakşehir, eğer Cengiz Ünder'i 10 milyon Euro'ya satarsa %30'u yetiştirme payı olarak Altınordu'ya önerecej.

Henüz bu teklife kadar yükselen bir takım ortaya çıkmazken oyuncuyu isteyen kulüpler arasında PSV Eindhoven'in da olduğu konuşuluyor.
 

Medipol Başakşehir'de Cengiz Ünder'in transferinde son dakika haberleri


Medipol Başakşehir, Avrupa'dan gelen tekliflerin ardından Cengiz Ünder'in bonservis bedelini 10 milyon euro olarak belirledi. Ancak yetiştirme payı nedeniyle Altınordu'ya %30 (3 milyon euro) ödeneceği için Başakşehir yönetimi bu fiyata Cengiz Ünder'i satmama kararı aldı. Eğer Cengiz için 10 milyon euro'nun üstünde bir rakam teklif edilirse yönetim o zaman değerlendirmeye alacak. 
 

Cengiz Ünder'in bonservis bedeli - Transfermarkt değeri


Medipol Başakşehir, Cengiz Ünder'i Altınordu'dan 300 bin Euro peşin 700 bin Euro bonservis bedeli karşılığında sezon başı transfer etmişti. Yapılan anlaşma gereği Başakşehir, Cengiz'i başka bir kulübe satarsa gelirin yüzde 30'unu da Altınordu'ya verecek. 
Cengiz Ünder transfermarkt 3.75 milyon Euro piyasa değerine sahip.

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!