comScore

Medipol Başakşehir Medipol Başakşehir

Başakşehir'den Abdurrahim Albayrak hamlesi! 'Suç duyurusu'

16 Nisan 2019, Salı 16:27
Başakşehir'den Abdurrahim Albayrak hamlesi! 'Suç duyurusu'

Başakşehir Kulübü, Abdurrahim Albayrak'ın derbi sonrası yaptığı açıklamalar nedeniyle savcılığa başvuruda bulunduklarını açıkladı.

FutbolArena - Spor Toto Süper Lig'in 28. haftasında oynanan Fenerbahçe - Galatasaray maçı sonrası Abdurrahim Albayrak'ın açıklamaları nedeniyle Medipol Başakşehir, Cumhuriyet Savcılığı'na başvuruda bulunduğunu açıkladı. 

"ASILSIZ İDDİALAR VE VAR AÇIKLAMASI NEDENİYLE"
Başakşehir'den yapılan açıklamada, "STSL'nin 28. haftasında oynanan F.Bahçe - G.Saray maçından sonra G.Saraylı bir yöneticinin kamuoyunun önünde kulübümüz hakkında asılsız iddiaları ve yapmış olduğu VAR açıklamasıyla ilgili kulübümüz, TFF ve Cumhuriyet Başsavcılığına gerekli hukuki başvuruları yapmıştır." denildi. 

ABDURRAHİM ALBAYRAK NE DEMİŞTİ?

"Bu kadar çaba, bu kadar krizdeki emeğimize rağmen yazık. Eğer bir takımı şampiyon ilan edeceklerse açık açık söylesinler. Bu kadar emeğe yazık. Bildiğim birçok şey var. Bana söylenen bir çok şeyler var. Türk futbolunun markası adına üzülüyorum. Son derece kızgınım. Zamanı geldiği zaman çok şey paylaşacağım."

GÖKSEL GÜMÜŞDAĞ'IN AÇIKLAMALARI

"Özellikle bugün kulüpteki hukuk müşaviri arkadaşlarına talimat verdim. Yarın da TFF ile yazışma yapacağız. VAR'ın kayıtları elimizde. TFF dışında VAR kayıtları kimsenin elinde olamaz. Bu hukuk dışı elde edilmiş. Eğer hukuk dışı elde edilmişse hemen hukuk müşavirlerine söyledim, gerekli suç duyurusunda bulunun. TFF dışında kimsenin elinde olmaması gereken kayıtlar nasıl hukuk dışı temin edilebiliyor, bu çok tehlikeli bir şey. TFF'ye çağrıda bulunuyorum. TFF acilen araştırma komisyonu kurmalı. TFF'nin içinde bu tür kayıtların kendi personeli tarafından el altından verilmişse onlarla ilgili de görevi kötüye kullanmaktan suç duyurusunda bulunmak zorunda. Biz bunun takipçisiyiz. Yarın TFF'ye gerekli yazıyı göndereceğiz. Kimse kimseyi sevmek zorunda değil fakat saygı duymak zorunda."

Son dakika Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Transfer Arenası (19 Temmuz 2019)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.