comScore

Medipol Başakşehir Medipol Başakşehir

Başakşehir'de Emre Belözoğlu'ndan Emre Mor sözleri

06 Ağustos 2017, Pazar 18:16
Başakşehir'de Emre Belözoğlu'ndan Emre Mor sözleri

Medipol Başakşehir'in kaptanı Emre Belözoğlu, Türk futbolunun yeni yıldızlarından Messi hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena Dış Haberler - Medipol Başakşehir'in tecrübeli futbolcusu Emre Belözoğlu, İtalyan baınına verdiği röportajda önemli açıklamalarda bulundu. Emre Mor hakkında konuşan Belözoğlu, Fatih Terim'in genç yıldızı hangi gözle gördüğünü ve milli takımdaki süreci değerlendirdi. 


Emre Mor nasıl bir futbolcu?


Emre Belözoğlu yaptığı açıklamada, "Fatih Terim, Emre Mor'u Türk Messi olarak görüyor. Bacaklarında sanki motor varmış gibi. Emre Mor çok yetenekli. Oyunun kaderini her an değiştirebilecek bir isim. Sürati çok etkileyici. Savunma oyuncularının dengesini çabuk bozabilecek bir sürat." ifadelerini kullandı. 

Emre Belözoğlu, Emre Mor'un her şeye rağmen zamana ihtiyacı olduğunu ve takım oyunu konusunda geliştirmesi gereken özellikler olduğunu vurgulayan, "Ben de aynı fikirdeyim. Emre Mor henüz daha çok genç. Yetenekli olabilir ama kollektif oyun konusunda geliştirmesi gereken yönleri var. Bunu da geliştirdiği zaman çok büyük bir futbolcu olacak." ifadelerini kullandı. 
 

Emre Mor, İnter'e transfer olacak mı?


Monchi, bir dönem Emre Mor ile ilgilendiklerini ve çok yetenekli bir oyuncu olduğunu belirterek, "Ancak şu anda Roma'nın Emre Mor'la ilgili bir transfer düşüncesi yok. Çünkü bizim Cengiz'imiz var" sözlerini sarf etti.
İtalyan gazeteci Di Marzio, Inter'in Emre Mor'un menajeri Muzzi Ozcan'la bir araya geldiğini ve genç yıldızın transferi için olumlu yanıt aldığını iddia etmişti. Çizme ekibi, Borussia Dortmund ile yaptığı görüşmelerde oyuncun 1 yıl kiralanması için anlaşmaya vardı.


FutbolArena Haber Turu (24 Eylül 2020)