comScore

Medipol Başakşehir Medipol Başakşehir

Başakşehir'de Abdullah Avcı'dan şampiyonluk ve liderlik mesajı

03 Aralık 2017, Pazar 19:36
Başakşehir'de Abdullah Avcı'dan şampiyonluk ve liderlik mesajı

Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Osmanlıspor'u yenerek lider oldukları maçın ardından konuştu. 

FutbolArena - Süper Lig 14. haftasında Başakşehir, Osmanlıspor'u 1-0 yenerek liderliğe yükseldi. Maçın ardından teknik direktör Abdullah Avcı basın toplantısında açıklamalarda bulundu. 
 

Medipol Başakşehir 1-0 Osmanlıspor Abdullah Avcı'nın basın toplantısı"ŞAMPİYON GİBİ OYNAMAK"
“Lider gibi oynamak, şampiyon gibi oynamak bizim oyun felsefelerimizden bir tanesi

"GOL YEMEDEN KAZANMAK ÖNEMLİYDİ"

Duran toplarda etkili oluyorlardı. Kalecinin ayağını kullanarak, özellikle bu sene bu oyunu da geliştiriyoruz üçüncü bölgeye kadar bu opsiyonu kullandık. Bu ilk yarıda sağlık bir biçimde kullandık. Tercihler yapmadık. İkinci yarı itibariyle pasın şiddetini biraz daha arttırdık. Gole kadar yüzde 81 ile topla oynamışız. Yakaladığımız fırsatları değerlendiremedik. Top oyunda 60 dakika kalmış. Golden sonra zaman zaman rakip devreye girdi. Son dakikalar verdiğimiz net pozisyon var. Orada Volkan devreye girdi. Maçın genelinde yüzde 69 topa sahip olduk. Bugün gol yemeden kazanabilmek önemliydi. 

"LİDER GİBİ OYNAMAK ÖNEMLİ"

14. hafta sonunda lideriz. Oyuncularıma da söylemiştim. Şampiyon oluruz, olmayız. Liderlik önemli değil. Lider gibi oynamak, şampiyon gibi oynamak bizim oyun felsefelerimizden bir tanesi. Bugün özellikle oyun gücü ile oyunun içinde kaldık. Rakibe 1 buçuk pozisyon verdi. Yoğun bir süreçten geçiyoruz. Bugün 24. müsabakayı oynadık. Aralık sonuna kadar 30 maç gözüküyor. Osmanlıspor'a da başarılar diliyorum”

Son dakika Başakşehir Haberleri FutbolArena'da!

Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.