comScore

Medipol Başakşehir Medipol Başakşehir

Başakşehir'de Abdullah Avcı'dan Chedjou yorumu

07 Haziran 2017, Çarşamba 22:33
Başakşehir'de Abdullah Avcı'dan Chedjou yorumu

Başakşehir Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Aurelien Chedjou'yu neden transfer ettiklerini açıkladı...

FutbolArena - Başakşehir'in başarılı teknik direktörü Abdullah Avcı, Galatasaray'dan transfer edilen Aurelien Chedjou hakkında yorumlarda bulundu. 

NTVSpor'da konuşan Abdullah Avcı, Yalçın Ayhan ile yolların neden ayrıldığını ve Aurelien Chedjou'nun neden transfer edildiğini açıkladı. 


Abdullah Avcı'dan Yalçın Ayhan yorumu


Uzun yıllardır birlikte çalıştığı Yalçın Ayhan hakkında açıklamalarda bulunan Avcı, "Yalçın benim İstanbulspor'dan beri çalıştığım bir oyuncu. Mükemmel bir profesyonel, son üç yılda bizde 90'dan fazla maça çıkmıştır. Bize çok büyük katkısı oldu ama her zaman ilk 11'de oynamak isteyen bir oyuncu. Bizim de artık daha çok oyuna katılabilen, topu daha iyi kullanabilen stoperlere ihtiyacımız var. Belki gelecek sezon üçlü oynama düşüncemiz de var. O pozisyonda Epureanu, ayrıca son haftalardaki performansıyla Bekir gibi oyuncularımız da mevcut bu yüzden Yalçın ile yollarımızı ayırmaya karar verdik" dedi.


Medipol Başakşehir üçlü savunmaya mı dönecek?


Aurelien Chedjou transferi hakkında da konuşan Abdullah Avcı, "Chedjou 4 sene önce Fransa'nın en iyi stoperlerinden biriydi. Kamerun Milli Takım stoperi bizim artık oyunu kurabilecek stopere ihtiyacımız var. Chedjou Galatasaray'da ilk iki sene önemli işler yapmış ancak sonraki 2 sezonda ise Galatasaray'daki çalkantılı süreçte belki sözleşme de imzalanmadığı için düşüş yaşamış bir oyuncu. Ben bize çok uygun olduğunu düşünüyorum. Gelecek sezon üçlü savunma da oynayabiliriz ve üçlü savunmada da oyuna katılımı çok değerli olabilir" dedi.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"