comScore

Medipol Başakşehir Medipol Başakşehir

Başakşehir'de Abdullah Avcı'dan Bursaspor maçı sonrası özeleştiri

12 Ağustos 2017, Cumartesi 00:49
Başakşehir'de Abdullah Avcı'dan Bursaspor maçı sonrası özeleştiri

Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Bursaspor maçının ardından konuştu. 

FutbolArena - Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Bursaspor'u 1-0 yendikleri maçın ardından açıklamalarda bulundu. Avcı, özeleştiride bulunarak galibiyete rağmen bazı eksik yönlerine vurgu yaptı. 

"İKİNCİ YARIDA RAKİBİ OYUNA ORTAK ETTİK"
Lige kazanarak, gol yemeden başlamak önemliydi. Bursaspor geç de olsa takviyeler yapacaktır. Ligin değer katabilen bir takımı olacaktır. Rakibin değişme girmesi, hazırlık maçlarında değişik sistemlerde oynamasından dolayı maça her iki şekilde maça hazırlandık. İlk yarı topa sahip olduk ve golü de bulduk. Kaçırdığımız pozisyonlar vardı. İkinci yarıda rakibi oyuna ortak ettik. Çünkü topa sahip olduktan sonra geriye döndük. Bazen pasın şiddetini daha hızlı yapmamız gerekiyor. Geçişlerde kaybettiğimiz toplarla rakibi oyunun içinde tuttuk. Lige başlarken kazanabilmek önemliydi. Yüzde 92 nem oranında oynanan bir müsabakaydı. Şampiyonlar Ligi müsabakası gibi 60-62 dakika top oyunda kaldı. Uzun zamandır ilk defa korner kullanmadık. Lige kazanarak, gol yemeden başlamak önemliydi. Hem oyuncularımı hem de rakibimi tebrik ediyorum. Bursaspor'a da gelecek maçlarında başarılar diliyorum”

BURSASPOR GELİŞEBİLECEK BİR TAKIM

Bursaspor'u geçen seneki gibi beklemediğini ifade eden Avcı, “Geçen seneki Bursaspor olumsuz durum yaşamıştı. Gelişebilecek bir takım. Transfer için kendileri planlıyorlardır. Geç de olsa takviyeler yapacaklardır. Ligin değer katabilen bir takımı olacaktır” diye konuştu.


Başakşehir'de Emre Belözoğlu'nun sakatlığı ciddi mi?


Emre Belözoğlu'nun durumuna ilişkin de bilgi veren deneyimli teknik adam, “Ufak bir sakatlığı vardı. Aslında oynayabilirdi ama bugün kullansaydık sakatlanma riski olabilirdi. Oyuncuların sıvı kaybettiğinde sakatlık riskleri oluyor ama çarşamba günü büyük ihtimalle bizimle birlikte olacak” şeklinde konuştu.

FutbolArena Haber Turu (15 Ekim 2019)

Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.