comScore

Medipol Başakşehir Medipol Başakşehir

Başakşehir'de Abdullah Avcı'dan 3 büyüklere mesaj

18 Kasım 2017, Cumartesi 23:51
Başakşehir'de Abdullah Avcı'dan 3 büyüklere mesaj

Başakşehir Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Galatasaray maçı sonrası basın toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Süper Lig 12. haftasında 5-1 kazandıkları Galatasaray maçının ardından açıklamalarda bulundu. 
 

Medipol Başakşehir 5-1 Galatasaray Abdullah Avcı'nın maç sonu basın toplantısı


"HAZIRLIKLIYDIK"

Maçtan evvel söyledim. Galatasaray'ın her türlü taktik sistemine karşı hazırlıklıyız diye. Bugün oyun başladığında şöyle bir şey vardı. Karşılama, kenarlar ve geçişler önemliydi. Kazanmak adına opsiyonlarımızdı. Galatasaray'ın kadrosu elimize geldi, nasıl oynayacaklar onu tespit ettik. Beklentimizin dışında Galatasaray direkt oyunla başladılar. 2 santrforla tamamen uzun ve direkt bir oyun vardı. 
"GÜNDE 45 DAKİKA DURAN TOP ÇALIŞTIK"

Çözüm noktaları için duran toplar vardı. Bazen antrenmanlarda bunları yapıyoruz. Günde 45 dakikaya yakın duran top çalışması yaptık. Oyuncularım sıkılıyor bazen ama Galatasaray 9 golün 5'ini duran toptan yemiş. Oyun ritmi, mesafe kat etme konusunda Galatasaray'dan daha iyiydik. 26 puan olduk ve bu maçlarda alınan galibiyetler bize özgüven getiriyor. 

"ŞAMPİYON GİBİ OYNAMAYA DEVAM EDECEĞİZ"

Tabi ki daha 12. haftada geride kaldı, bir şey kazanmadık. Ancak sağlıklı giden bir takımız. Biz de şampiyonluğa oynuyoruz. Olur, olmayız ayrı konu. Ancak Kadıköy'de Fenerbahçe'yi yenebiliyorsak, Galatasaray'ı bugün lider 5'i yenebiliyorsan, Vodafone Park'ta oyun üstünlüğü sağlayabiliyorsak, Avrupa kupalarında saygı duyan bir takım haline geldiysek evet biz de şampiyonluğa oynuyoruz. Oluruz, olmayız ama şampiyon gibi oynamaya devam edeceğiz. 

Son dakika Başakşehir Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (28 Ekim 2020)