comScore

Medipol Başakşehir Medipol Başakşehir

Başakşehir'de Abdullah Avcı "2 maçı kazanırsak gruptan çıkıyoruz"

03 Kasım 2017, Cuma 00:13
Başakşehir'de Abdullah Avcı

Başakşehir Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Hoffenheim maçı sonrası açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Başakşehir Teknik Direktörü Abdullah Avcı, UEFA Avrupa Ligi C Grubu 4. maçında Hoffenheim ile 1-1 berabere kaldıkları mücadeleyi yöneten Avusturyalı hakem Harald Lechner'i kararlarından dolayı eleştirdi ve gruptan çıkabileceklerini söyledi.


Abdullah Avcı, Hoffenheim maçı sonrası ne dedi?


Avcı, karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında, UEFA'nın bir Alman takımıyla yaptıkları maçta bu ülkeye komşu olan Avusturya'dan bir hakemin karşılaşmaya atamasının yanlış bir karar olduğunu dile getirdi.

Kararlarından dolayı Lechner'e tepki gösteren Avcı, "46. dakikada başlangıcı faul olan pozisyondan golü yedik. Kendi ülkemizde oynarken hakemlerimizi yerden yere vuruyoruz, her maç hedef tahtası yapıyoruz. Bir Alman takımıyla oynuyoruz, sahada komşu ülkesi olan Avusturya'dan bir hakem var. Sahada ve soyunma odası koridorlarında Almanca konuşuyorlar. UEFA tarafından yapılan bu atamanın doğru olmadığını düşünüyorum. Hakem, yediğimiz golün başlangıcında, oyuncumuza yapılan harekette faulü vermedi. Bu maçtaki hakem yönetimi, kendi hakemlerimizin değerini bilmemiz gerektiğini gösterdi." ifadelerini kullandı. 


Başakşehir Avrupa Ligi gruplarından çıkabiliyor mu?


Gruptaki şanslarını da değerlendiren Abdullah Avcı, "Grupta oynanan diğer mücadele berabere bitmiş. İki maçı da kazanırsak gruptan çıkıyoruz. Şu anda 23 kişilik oyuncu grubumuz var. Üç kulvarda da mücadele edeceğimizi hesapladık ve bu doğrultuda planlarımızı yaptık. Her kulvardaki şansımızı sonuna kadar zorlamak istiyoruz." diye konuştu.
Abdullah Avcı, Hoffenheim ile Almanya'da oynadıkları maçtaki oyun planlarında bu akşam değişikliğe gittiklerini belirterek, şöyle konuştu:

"Hoffenheim saha içinde sistemini değiştirebilen, yaş ortalaması 24 olan, fizik kalitesi yüksek bir geçiş takımı. İlk maçta 4-4-2 oynadık, bugün ise planda değişiklikler yaptık. Kenar oyuncularımız ile baskı yaptık. Doğrudan Wagner'e oynuyorlardı, ona atılan topların yüzde 60'ını aldık. Yüzde 67 topa sahip olduk, kaybettiğimiz topları çok çabuk geri aldık. Oyun içinde hep arayış içindeydik. Sonuna kadar oyun içinde kaldık. Bugün oynayan futbolcularımız son derece doğru cevaplar verdi."

Başakşehir ile ilgili tüm gelişmeleri Başakşehir Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Selen Yakıcı İle Top 5 (20 Ekim 2020)