comScore

Medipol Başakşehir Medipol Başakşehir

Başakşehir Teknik Direktörü Abdullah Avcı: "Ülkemiz adına..."

24 Kasım 2017, Cuma 02:31
Başakşehir Teknik Direktörü Abdullah Avcı:

Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Ludogorets maçının ardından açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Medipol Başakşehir, UEFA Avrupa Ligi C Grubu'nda deplasmanda Ludogorets'i 2-1 mağlup etti. Maçın ardından teknik direktör Abdullah Avcı aldıkları galibiyetin önemi hakkında açıklamalarda bulundu. 


Ludogorets 1-2 Başakşehir Abdullah Avcı maç sonu neler söyledi?


Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Ludogorets galibiyetinin ardından TRT Spor'a yaptığı açıklamalarda şunları söyledi. 

"İLK YARIYI İSTEDİKLERİMİZİ YAPTIK"
Oyunu baskılı götürebildiğimiz kadar götürmek istiyorduk. Baskılı başladık. Kısa ortalar ve geçişler bizim için çözüm noktasıydı. Oyunun yönünü değiştirdiğimizde skoru elimize aldık. Bunun dışında değerli olan %60, %70'lerde topa ve oyuna sahip olmak, rakibe pozisyon vermemek bizim için önemliydi. İkinci yarıya tekrar baskıyla başladık ama baskı yediğimiz zaman pas trafiğiyle bunu yapmamız gerekiyordu.

"YARIŞ DEVAM EDİYOR"

65 ile 80 arası oyunu kaybettik. Rakip orada ciddi baskı kurdu. Özellikle son haftalarda üst üste oynayan merkez orta saha oyuncularımda fiziksel düşüşler oldu. Önde top tutamadık. Şu an itibariyle şansımızı cebimize koyduk. Oyuncularımı bu anlamda tebrik ediyorum. Oyun planının büyük bölümüne sadık kaldılar. Yarış devam ediyor. Grubun liderini yendik. Ülke adına, takımımız ve gelişimimiz adına son derece önemli. 

Son dakika Başakşehir Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)