comScore

Medipol Başakşehir Medipol Başakşehir

Başakşehir Kulübü'nden Arda Turan ve Mossoro'ya para cezası

25 Mayıs 2018, Cuma 15:07
Başakşehir Kulübü'nden Arda Turan ve Mossoro'ya para cezası

Başakşehir Kulübü, Sivasspor maçında ceza alan futbolcuları Arda Turan ve Marcio Mossoro'ya para cezası kesti.

FutbolArena - Başakşehir Kulübü, 16 maçlık cezası 10 maça indirilen Arda Turan'a ve 4 maçlık cezası 3 maça indirilen Marcio Mossoro'ya para cezası verdi.


Başakşehir'den Arda Turan'a 250 bin euro ceza


Başakşehir Kulübü Başkanı Göksel Gümüşdağ, Arda Turan'a kulüp olarak da ceza vereceklerini açıklamıştı. Bu doğrultuda kulüpten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi. 

"Yönetim Kurulumuzun almış olduğu karar doğrultusunda, Spor Toto Süper Lig'de 2017-2018 sezonunun 32. haftasında D.G. Sivasspor ile oynadığımız maçta kırmızı kart gören futbolcularımızdan Arda Turan'a  250 bin Euro, Marcio Mossoro'ya ise 50 bin Euro para cezası verilmiştir. Kamuoyunun bilgisine sunarız.

İSTANBUL BAŞAKŞEHİR FUTBOL KULÜBÜ"


Göksel Gümüşdağ Arda Turan açıklaması


Medipol Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ, Tahkim Kurulu kararı öndesinde yaptığı açıklamada Arda Turan'ın aldığı cezada gerçeklik payı olmadığını ve bu konuda Tahkim Kurulu'na başvurarak savunmalarını yaptıklarını söylemişti. 

Gümüşdağ, "Bu cezayı hiçbir şekilde kabul etmiyorum. Tabi ki Arda Turan'ın yaptığı da yanlıştır. Adrenalini yüksek maçlar yaşıyoruz. Ceza açıklandıktan sonra bizim de Arda Turan'a cezamız olacaktır. Bu demek değil ki, Arda Turan'ı bir kenara koyacağız, hayır!" dedi. 

Arda Turan'ın kulüpten ayrılıp ayrılmayacağı yönündeki sorulara da yanıt veren Göksel Gümüşdağ, "Tahkim Kurulu'na başvurduk. Bu cezanın gerçek ve makul noktaya geleceğine inanıyorum. Çünkü bu ceza bu boyutta hiçbir şekilde verilmedi. Ülkemizde maalesef gerçekten çok algıya göre cezalar veriliyor. İnanıyorum ki, bu yanlıştan dönülecektir. Arda Turan bu ailenin içindedir. Arda'dan daha iyi performans bekliyoruz ve onu çok daha büyük hayaller için aldık." ifadelerini kullandı. 

Son dakika Başakşehir Haberleri FutbolArena'da!


Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"