comScore

Medipol Başakşehir Medipol Başakşehir

Başakşehir için şampiyonluk iddiası! "Sanki niyetleri buydu"

24 Mayıs 2019, Cuma 11:29
Başakşehir için şampiyonluk iddiası!

Spor yorumcusu Ercan Güven, Başakşehir ile ilgili çok dikkat çeken bir yazı kaleme aldı.

FutbolArena - Spor Toto Süper Lig'de son haftalarda aldığı başarısız sonuçların ardından 8 puan önde olduğu şampiyonluk yarışında Galatasaray'a kaybeden Başakşehir ile ilgili Ercan Gvüen'den dikkat çeken bir değerlendirme geldi. Milliyet Gazetesi'nde köşe yazısı kaleme alan Ercan Güven, "Belki de istedikleri buydu" diyerek Başakşehir'in şampiyonluğu bırakmasının altında farklı nedenler olabileceğini belirtti. 
 

Ercan Güven'in Milliyet Gazetesi köşe yazısı (24 Mayıs 2019)


İşte Ercan Güven'in yazısında dikkat çeken bölüm:

"Oysa kapanması imkansız gibi gözüken puan farkı son yedi haftada erirken “şampiyon alternatifi” takıma fazladan bir taç verilse, yeri göğün inletirdi değil mi şampiyonluğu tehlikeye düşen kulüp? Malatyaspor da kükrerdi, Trabzonspor da Beşiktaş da... Onların yerinde Fenerbahçe olsa mecazi anlamda “kan gövdeyi” götürürdü.  Ama Başakşehir ve onu yönetenler, ellerinden kayıp giden tarihe geçme fırsatı ile yarım milyarlık çeki inanılmaz bir olgunlukla karşılıyor.
Sanki niyetleri bu!
Olamaz mı?.. 


Valla liberal ekonomide hür teşebbüsün her türlü projesini uygulama özgürlüğü var. Yeter ki, legal olsun ve işine gelsin. Ne işine yarayacak” derseniz, bilemem... Belki Araplara sormak lazım... Çünkü anladıysam Arap olayım!

Her sezon hesap kitap gereği Türkiye Kupası'na nasıl “istemiyorum” dediyse (2015-16'da çeyrek finale kadar dişini sıkmış) bu sezon şampiyon olmak işine gelmedi belki! Sükut ikrardan gelir değil mi?

Bakmayın siz şampiyonu belirleyen maçtan sonra Abdullah Avcı'nın Fatih Terim ile yardımcılarına “çete” diye yüklenmesine...

Galatasaray maçından önce kendisi enlem/boylam vererek olayın nerede ve nasıl çıkması gerektiğini işaret etmiş, kendi futbolcuları tetiklemişti hadiseyi. Kızmış ve alınmış gibi söyleniyorsa Galatasaray'ın ezeli rakiplerinde “münhal ve boşalması olası teknik direktörlük makamlarına” liyakat gösterisinde bulunuyordur, o kadar. 

Son söz... Gerçeklerin ortaya çıkmak gibi kötü bir huyu var; çok sürmez anlaşılır Arap olup olmadığım!."

Son dakika Başakşehir Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (12 Eylül 2019)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.