comScore

Medipol Başakşehir Medipol Başakşehir

Başakşehir - Bursaspor maçı neden ertelendi? Kim ne söyledi?

23 Şubat 2019, Cumartesi 19:42
Başakşehir - Bursaspor maçı neden ertelendi? Kim ne söyledi?

Medipol Başakşehir - Bursaspor maçının ertelenmesinin ardından iki takım futbolcu ve başkanları açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Spor Toto Süper Lig 23. haftasında oynanan Medipol Başakşehir - Bursaspor maçı 5. dakikada durduruldu ve olumsuz hava koşulları nedeniyle 24 Şubat 2019 Pazar günü saat 19:00'a ertelendi 


Medipol Başakşehir - Bursaspor maçı erteleme kararı


Peki Medipol Başakşehir - Bursaspor maçı neden ertelendi? Halis Özkahya 5. dakikada müsabakayı durdurarak görüş açısının yetersiz olduğunu ve bu yüzden maçın oynanmasının mümkün olduğunu söyledi. Kulüp Başkanları Göksel Gümüşdağ ve Ali Ay da erteleme kararına onay verdi. Özellikle saha çizgilerinin görünmemesi ve VAR sisteminin devrede olmaması bu kararda etkili oldu. 

NELER SÖYLENDİ?

ERTUĞRUL (BURSASPOR): "BİZ SAHADA KALMAK İSTİYORDUK AMA BAKTIM, DOĞRU KARAR VERİLMİŞ"

Biz sahada kalmak istiyorduk. Aman aman bizi etkileyen bir durum yoktu. Benim kaydığım pozisyonda Halis Özkahya, 'Ertuğrul ben senin kaydığını bile göremedim' dedi. Şimdi baktım dışarı. Doğru karar verilmiş.BURSASPOR BAŞKANI ALİ AY: "YANLIŞ KARARLAR VERİLEBİLİRDİ"

Malaesef görüş mesafesini engellediği için hakem yanlış karar verebileceğinden böyle uygun gördü. Biz de zaten onay verdik. Öyle tahmin ediyorum. Yarın akşam daha fazla kar olacağı söyleniyor. 5 km ileriden geldik orada hiçbir şey yoktu. Burası sanki Uludağ. 

BAŞAKŞEHİR BAŞKANI GÖKSEL GÜMÜŞDAĞ: "ZEMİNDEKİ KAR DEĞİL, GÖRÜŞ AÇISI SIKINTILI"

Zemindeki kardan dolayı değil, hakem ve kalecilerin görüş mesafesinde sıkıntı yaşadığı için erteleme kararı verildi. Yarın öğleden sonra hava şartlarının daha iyi olacağı söylenmiş. İnşallah yarın daha güzel bir havada güzel bir maç izlettiririz. Gümüşdağ, TRT Spor'a yaptığı açıklamada, "Zeminle ilgili sorun yok. Temizleme çalışmaları yapıldı. Ancak görüş mesafesinde sıkıntı var. 5 metreden sonrasını göremiyorsunuz. Hava şartları müsade ederse yarın akşam oynayacağız. Oynamak istiyoruz. Bu kadar insan buraya gelmiş niye oynamyalım? Görüş mesafesinde sıkıntı var. 5-6 metreden sonra göremiyorsun." dedi. 

Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (20Şubat 2020)