comScore

Medipol Başakşehir Medipol Başakşehir

Aykut Kocaman: "Son şampiyon apoletinin kalitesiyle kazandık"

07 Mart 2021, Pazar 19:21
Aykut Kocaman:

Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Aykut Kocaman, 7 maçta aldığı ilk galibiyetin ardından basın toplantısında konuştu.

FutbolArena - Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Süper Lig'in 29. haftasında Gençlerbirliği'ni deplasmanda son dakika golüyle 1-0 yenerek uzun süre sonra galip geldikleri için mutlu olduğunu söyledi.

"İLK YARIDA TEHLİKE ÜRETEMEDİK"
"İçinde bulunduğumuz grup birbirleriyle oynarken can havliyle mücadele ediyor. Bütün maçın stratejisini bu çok etkiledi. İki takım da mutlaka kazanmak istiyordu. Telafinin azaldığı dönemde bu duygu daha da öne çıkıyor. Özellikle ilk yarı maçı daha fazla kontrol etmek amacındaydık, nispeten başarılı da olduk. Tehlike üretemedik."

"SON ŞAMPİYON APOLETİNDEN DOLAYI OYUNCU KALİTESİ SKORA ETKİ ETTİ"

"İkinci yarının ilk 15 dakikasından sonra ihtiyaçlar davranışlara yön vermeye başladı. İki takım da kazanmayı çok istiyordu. Son dakikalarda biraz da son şampiyon Başakşehir takımının apoleti üstünde olmasından dolayı, oyuncu kalitesi skora etki etti. Uzun zaman sonra kazanmak da bizim için son derece önemliydi."

KADINA ŞİDDET TEPKİSİ

Kadına şiddete de tepki gösteren Aykut Kocaman, "Ülkemizin kanayan yaralarından biri kadına şiddet. Hem dünkü olayı şiddetle kınıyorum hem de Dünya Kadınlar Günü'nü yürekten kutluyorum." ifadelerini kullandı.

GENÇLERBİRLİĞİ CEPHESİ: "HERKESİ ÜZDÜĞÜMÜZ İÇİN ÜZGÜNÜZ"

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Mehmet Altıparmak, Süper Lig'in 29. haftasında Medipol Başakşehir'e 1-0 yenildikleri maçta mağlubiyeti hak etmediklerini söyledi.

"Mağlubiyeti hak edecek bir oyun oynamadık. İki maçtır futbolda var ama şanssızlık hep bizim başımıza geliyor. Talihsiz bir şekilde yenildik. Üzgünüz, herkesi üzdüğümüz için üzgünüz. Şu andaki mevcut oyuncularımız bunlar. Çok çalışma yapıyoruz. Geçen hafta 6-7 net fırsat vardı. Çok fazla çalışıyoruz. Oyun anlamında da epey bir yere geldik. Takım olgusunu oluşturduk. Galibiyet gelmedikçe futbolcu üzerindeki stres artıyor. Hem oyun düzeni hem de golle alakalı çalışmalarımızı yapıyoruz. İnşallah bundan sonraki maçlarda üretkenliği gole çevirip daha fazla gol atacağız. O galibiyetleri alacağız."

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"