comScore
bilyoner

Medipol Başakşehir Medipol Başakşehir

Aykut Kocaman ilk galibiyetinde Fenerbahçe'yi eledi

10 Şubat 2021, Çarşamba 01:22
Aykut Kocaman ilk galibiyetinde Fenerbahçe'yi eledi

Başakşehir Teknik Direktör Aykut Kocaman, Fenerbahçe maçının ardından açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Medipol Başakşehir, Türkiye Kupası çeyrek final maçında Fenerbahçe'yi deplasmanda 2-1 mağlup ederek yarı finale yükseldi. 

Başakşehir Teknik Direktörü Aykut Kocaman, maçın ardından açıklamalarda bulundu. 
"BU ORTAMDA TURU GEÇMEK SEVİNDİRİCİ"

Sorunların biraz daha arttığı bir maç oldu. 120. dakikanın sonunda Göztepe maçını düşündürecek halde. Ben buradan tura geçeyim. Diğer taraftan da özellikle moral ararken, azalmış özgüveni ararken sahadan turu geçerek ayrılmak sezonun en büyük şampiyon adaylarından biri karşısında, hem de kendi sahasında turu geçmek bu ortamda son derece sevindirici. 

"DAHA ZİYADE OYUNCULARIN MAÇI OLDU"

Daha ziyade oyuncuların maçı oldu. Onları tebrik ediyorum. Bu atmosferde Fenerbahçe karşısında turu alabilmek kolay değil. Kendi durumumuzdan dolayı söylüyorum. Bu anlamda son derece sevinçliyim. Oyunun gidişatına bakıldığı zaman maçın başından itibaren planımıza sadık kalmaya çalıştık. Fenerbahçe'nin ne yapmak istediklerini üç aşağı beş yukarı biliyoruz. Küçük küçük önlemler almaya çalıştık."

"FENERBAHÇE'NİN ÜÇÜNCÜ BÖLGESİNDEKİ PRESİNİ KIRDIK"

Cemali'nin pozisyonunda faul yok. Ben itiraz etmiştim ama tekrar izlediğimde faul olmadığını gördüm. Devamında ciddi bir beceri ve bizim de gafletimizle beraberliği bulduktan sonra değişebilirdi maç. Ancak buna çok fazla müsaaade etmedik. Fazlasıyla gol pozisyonuna girdik. Hatamız, değerlendirememek oldu.  Fenerbahçe'nin üçüncü bölgedeki sert baskısını kolay kırdıktan sonra golü bulduk. Gol ve atağın başlangıcındaki kırmızı kart, bu avantajla birlikte moralimizi, özgüvenimizi arttırdık. 

Başakşehir Haberleri FutbolArena'da!

Bilyoner'den 2.000 TL BilyonPuan HEDİYE!