comScore

Medipol Başakşehir Medipol Başakşehir

Aykut Kocaman: "Akıl alır gibi değil!"

18 Nisan 2021, Pazar 22:16
Aykut Kocaman:

Başakşehir Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Fenerbahçe maçının ardından açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Başakşehir, Süper Lig 35. haftasında sahasında Fenerbahçe'ye 2-1 kaybetti. 

Başakşehir Teknik Direktörü Aykut Kocaman, maçın ardından açıklamalarda bulundu. 
"BAŞAKŞEHİR İÇİN İLGİNÇ BİR SENE"

Puan almak istediğimiz, kazanmayı daha fazla istediğimiz maçtan mağlup ayrıldık. Özeti bu. Enteresan bir dönem yaşıyoruz. Benim dönemim ve sezon boyunca 6 penaltının 5'ini kaçırdık. Bütün olarak bakıldığında Başakşehir için ilginç bir sene geçiyor. 

"AKIL ALIR GİBİ DEĞİL"

Şu oyun kalitesine çıkabilen bir takımın Şampiyonlar Ligi ile başladığı bir sezonda küme düşme hattında olması akıl alır gibi değil. Diğer taraftan bu oyun böyle bir oyun. 

"FENERBAHÇE'NİN BİR SEZONDA AKHİSAR'A 3 KEZ KAYBETMESİ GİBİ OLAY"

Baskı ve pek çok şey olabilir. Ancak arka arkaya 4 penaltının kaçmasını anlatmak çok zor. 2 de iptal edilen penaltımız var. 6 penaltının 5'inin kaçması sadece baskıyla anlatılamaz. Hayatın içinde böyle dönemler var. Fenerbahçe'nin bir sezonda Akhisarspor'a 3 kez yenilmesi gibi bir olay. Bu bence sadece baskıyla açıklanacak bir durum değil. Dönemsel bir olay. 

"KALAN HAFTALAR"

7 maç var, 5 tanesi etrafımızdaki takımlarla. Artık telafisi olmayan haftalara girildi. Sezonu şampiyon olarak bitirmiş, Şampiyonlar Ligi'nde başarılı maçlar oynamış, birtakım sıkıntılar yaşanılan süreçte hala oyunu kontrol edebilecek bir grup."

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"