comScore

Medipol Başakşehir Medipol Başakşehir

Arda Turan'ın maaşıyla ilgili Göksel Gümüşdağ'dan açıklama

13 Ocak 2018, Cumartesi 22:42
Arda Turan'ın maaşıyla ilgili Göksel Gümüşdağ'dan açıklama

Medipol Başakşehir kulübü Başkanı Göksel Gümüşdağ, Arda Turan'ın transferinde mali detaylarla ilgili ipucu verdi. 

FutbolArena - Medipol Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ, Arda Turan'ın transferinde özellikle basındaki yorumcuların "Başakşehir bu parayı nasıl ödeyecek?" sorularına tepki gösterdi ve cevap verdi. A Spor'a bağlanan Göksel Gümüşdağ'ın açıklamaları şu şekilde:
 

Başakşehir Arda Turan'ın transferinde ne kadar ödeyecek?


Medipol Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ, Arda Turan'ın transferiyle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu:

"KULÜBÜN BORCUNDAN BEN VE ORTAKLARIM SORUMLUDUR"
Başakşehir'in borcundan ben ve ortaklarım sorumludur. Oradaki borç beni bağlar. Nasıl kendi şirketim varsa, burası da Medipol Başakşehir kulübü A.Ş'dir. Biz bağımsız denetim kuruluşu, her ay yaptırılan ve uluslararası bağımsız kuruluşlar tarafından denetlenen Anonim Şirketiyiz. Arda Turan'ın transferinde Barcelona'ya kiralama bedeli ödemeyeceğiz.

"GEÇEN SEZON BEŞİKTAŞ'TAN SONRA EN FAZLA PARA KAZANAN KULÜBÜZ"

Bilgi sahibi olmayan arkadaşlar ekonomist oluyor bir anda. Baktığınızda bugün 13.5 milyon euro sadece bu sene UEFA'dan net gelirimiz var. Kasamıza girdi. Geçen sene Beşiktaş'tan sonra en fazla para kazanan kulübüz. Resmi bu. Bir diğer açıdan baktığınızda 15 milyon euro Cengiz Ünder'in Roma'ya satışı ve 12.5 milyon euro Roma'dan Başakşehir'e girdi ve kalan 2.5 milyon euro'su gerçekçi bonus. Bazı bonuslar var, hiçbir zaman gelmez. Ayrıca Enver Cenk Şahin'i 100 bin euro'ya aldık, 2 milyon euro'ya Bundesliga'da. Badji'yi 210 bin euro'ya aldık, 2.750.000 euro'ya Anderlecht'e sattık. 
 

Arda Turan'ın Başakşehir'e transferinde maaşı ne kadar?


Göksel Gümüşdağ canlı yayında Erman Toroğlu'nun, "Arda'ya ne kadar vereceksiniz bilmiyorum. Ancak maaşı takım içinde dengelerin sarsılmasına neden olabilir mi?" sorusuna, O dengeleri bozmayacak oranda rakamlar var. Şimdi ARDA BAKtığınızda Arda'nın marka değeri, sponsorluk geliri ve bize katkısı diğer futbolculardan çok farklı. Bunları da göz ardı etmeden düşünürsek, zaten rahatsız edecek edecek oranda olmayacağını açıkladığımızda göreceksiniz. cevabını verdi. 

Son dakika Başakşehir Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)