comScore

Medipol Başakşehir Medipol Başakşehir

Arda Turan'ın cezasında flaş indirim! Tahkim el koydu

24 Mayıs 2018, Perşembe 16:32
Arda Turan'ın cezasında flaş indirim! Tahkim el koydu

Medipol Başakşehir'in Milli futbolcusu Arda Turan'ın 16 maçlık cezasında Tahkim Kurulu indirime gitti!

FutbolArena - Medipol Başakşehir'in Barcelona'dan kiraladığı Milli futbolcu Arda Turan'a verilen 16 maçlık ceza Tahkim Kurulu tarafından 10 maça düşürüldü.


Arda Turan'ın cezası kaç maça düştü?


TFF Tahkim Kurulu 24 Mayıs 2018 günlü (32) sayılı toplantısında Arda Turan'ın cezası hakkında kararını verdi. TFF'den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi.

"Medipol Başakşehir Futbol Kulübü'nün futbolcusu Arda Turan ile ilgili, PFDK'nın 10.05.2018 tarihli E.2017-2018/970 K.2017-2018/1154 sayılı kararına itirazı incelendi. Yapılan müzakere neticesinde:
- Duruşma talebinin reddine,
- PFDK tarafından verilen 16 resmi müsabakadan men ve 39.000,00 TL para cezasının; 10 resmi müsabakadan men ve 39.000,00 TL para cezası olarak düzeltilerek onanmasına oybirliği ile karar verilmiştir" 


Göksel Gümüşdağ Arda Turan için ne dedi?


Medipol Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ, Arda Turan'ın aldığı cezada gerçeklik payı olmadığını ve bu konuda Tahkim Kurulu'na başvurarak savunmalarını yaptıklarını söyledi. 

Gümüşdağ, Bu cezayı hiçbir şekilde kabul etmiyorum. Tabi ki Arda Turan'ın yaptığı da yanlıştır. Adrenalini yüksek maçlar yaşıyoruz. Ceza açıklandıktan sonra benim de olarak Arda Turan'a ceza olacaktır. Bu demek değil ki, Arda Turan'ı bir kenara koyacağız, hayır!" dedi. Arda Turan'ın kulüpten ayrılıp ayrılmayacağı yönündeki sorulara da yanıt veren Göksel Gümüşdağ, "Tahkim Kurulu'na başvurduk. Bu cezanın gerçek ve makul noktaya geleceğine inanıyorum. Çünkü bu ceza bu boyutta hiçbir şekilde verilmedi. Ülkemizde maalesef gerçekten çok algıya göre cezalar veriliyor. İnanıyorum ki, bu yanlıştan dönülecektir. Arda Turan bu ailenin içindedir. Arda'dan daha iyi performans bekliyoruz ve onu çok daha büyük hayaller için aldık." ifadelerini kullandı. 

Son dakika Başakşehir Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"