comScore

Medipol Başakşehir Medipol Başakşehir

Arda Turan'ın cezası hangi gerekçeyle düşürüldü?

24 Mayıs 2018, Perşembe 16:50
Arda Turan'ın cezası hangi gerekçeyle düşürüldü?

Tahkim Kurulu, Arda Turan'ın 16 maçlık cezasını 10 maça indirirken bu karar sonrasında FutbolArena TV'de Eski Tahkim Kurulu Üyesi Taner Ünlü açıklamalarda bulundu!

FutbolArena Özel - Medipol Başakşehir'in Sivasspor ile oynadığı müsabakada kırmızı kart gören Arda Turan ile ilgili 16 maçlık verilen ceza Tahkim Kurulu tarafından 10 maça indirildi. Bu cezaya ilişkin eski Tahkim Kurulu Üyesi Taner Ünlü, FutbolArena'ya önemli açıklamalar yaptı. 


Tahkim Kurulu Arda Turan'ın cezasını neden düşürdü?


FutbolArena TV'de Eski Tahkim Kurulu Üyesi Taner Ünlü, Arda Turan'ın cezasının düşürülmesini değerlendirirken önemli bir noktaya değindi ve Tahkim Kurulu'nun cezayı gerekçe bildirmeyerek düşürdüğünü söyledi.

Ünlü yaptığı açıklamada "Arda Turan'a saldırıdan ceza verilmişti. Tahkim Kurulu cezanın düşürülmesinde gerekçe bildirmeyerek büyük bir hata yaptı. PFDK'nın saldırı olarak kabul ettiği eylemi, Tahkim Kurulu sportmenliğe aykırı hareket olarak nitelendirmiş olabilir. Arda'nın eylemi bence saldırı değil, sportmenliğe aykırı hareketti. Yaptığı hareketi tasvip etmemekle birlikte ilk önce sportmenliğe aykırı hareket üzerinden ceza verilmeliydi." şeklinde konuştu.
TAHKİM KURULU ARDA TURAN AÇIKLAMASI

TFF Tahkim Kurulu 24 Mayıs 2018 günlü (32) sayılı toplantısında Arda Turan'ın cezası hakkında kararını verdi. TFF'den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi.

"Medipol Başakşehir Futbol Kulübü'nün futbolcusu Arda Turan ile ilgili, PFDK'nın 10.05.2018 tarihli E.2017-2018/970 K.2017-2018/1154 sayılı kararına itirazı incelendi. Yapılan müzakere neticesinde:- Duruşma talebinin reddine,- PFDK tarafından verilen 16 resmi müsabakadan men ve 39.000,00 TL para cezasının; 10 resmi müsabakadan men ve 39.000,00 TL para cezası olarak düzeltilerek onanmasına oybirliği ile karar verilmiştir" 

Son dakika Başakşehir Haberleri FutbolArena'da!


Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"