comScore

Medipol Başakşehir Medipol Başakşehir

Arda Turan'ın cezası diğer ülkelerde de geçerli mi?

11 Mayıs 2018, Cuma 16:03
Arda Turan'ın cezası diğer ülkelerde de geçerli mi?

Medipol Başakşehir'in tecrübeli futbolcusu Arda Turan'ın cezası hakkında konuşan gazeteci Atilla Türker, Arda'nın cezasının tüm ülkelerde geçerli olduğunu söyledi.

FutbolArena Röportaj - Medipol Başakşehir'in tecrübeli futbolcusu Arda Turan'a verilen 16 maç ceza ile ilgili FutbolArena'ya konuşan gazeteci Atilla Türker, Arda'nın cezasının neredeyse her ülkede geçerli olduğunu söyledi. 

"SADECE FIFA'YA BAĞLI OLMAYAN ÜLKELER..."
Arda Turan'ın cezasının sadece FIFA'ya bağlı olmayan ülkelerde geçerli olmadığını söyleyen Atilla Türker, "FIFA'nın kuralı açık. Arda, Avrupa'da belirli liglerde bu cezayı çeker. Mesela Çin'e veya Brezilya'ya gittiği zaman bu ceza bildiriliyor. FIFA'nın disiplin talimatının 13. maddesinde bu açıkça yazıyor. Daha önce Kweuke'de de böyle oldu. Çok fazla örneği var. Bu ceza bana da fazla geldi. Ben 10-12 maç ceza alacağını tahmin ediyordum. TFF'de kurullara karşı kimsenin güveni kalmadı. Bu nedenle her ceza tartışılıyor. 10 maç ceza alması gereken futbolcuya sadece 1 maç ceza verilmeseydi bugün bu kadar tartışılmazdı." şeklinde konuştu.


Fenerbahçe Haberleri. Aykut Kocaman gönderilecek mi?


Türkiye Kupası'nı kaybeden Aykut Kocaman hakkında da konuşan Atilla Türk, "Yeni sezonda Aykut Kocaman ile yollar ayrılır." ifadelerini kullandı. 
 

Arda Turan'a verilen ceza doğru mu?


Öte yandan FutbolArena TV'de canlı yayına bağlanan spor hukukçusu Taner Ünlü de şu değerlendirmelerde bulundu:

"TFF'nin hukuk kurulları mevzuata göre karar vermek zorunda. Arda'nın hareketleri kabul edilebilir değil. Fakat daha önce cezasız kalan eylemlerinin de cezaya dahil edildiğini düşünüyorum. Bilal Meşe ve Yıldırım Demirören'e yönelik konuşmasının da bu cezaya etkisi olduğunu düşünüyorum. Arda'nın yaptığı eylem saldırı değil, sportmenliğe aykırı hareketti. Arda 8-9 maç ceza almalıydı. Bu ceza Tahkim'den dönmelidir."

Spor Toto Süper Lig ile ilgili son gelişmelere Süper Lig Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!