comScore

Medipol Başakşehir Medipol Başakşehir

Arda Turan'ın Başakşehir'e transferinde maaşını kim ödeyecek? Barcelona'dan flaş açıklama

13 Ocak 2018, Cumartesi 18:04
Arda Turan'ın Başakşehir'e transferinde maaşını kim ödeyecek? Barcelona'dan flaş açıklama

Medipol Başakşehir'in 2.5 yıllığına kiraladığı Arda Turan'la ilgili Barcelona kulübünden maliyet konusunda açıklama geldi. 

FutbolArena Dış Haberler - Barcelona'dan ayrılan Arda Turan resmen Medipol Başakşehir'de! Başakşehir ile 1.5 yıl + 1 yıl opsiyonlu olmak üzere 2.5 yıllık kiralık anlaşmasına varan milli futbolcu yeni formasıyla da poz verdi. Bu transferin maliyeti ve en önemlisi Arda Turan'ın maaşıyla ilgili Barcelona kulübünden açıklama geldi. 


Arda Turan'ın Başakşehir'e transferi maliyeti


Barcelona'da bu sezon forma şansı bulamayan Arda Turan önümüzdeki 2.5 yıl boyunca Medipol Başakşehir'de kiralık olarak forma giyecek. Henüz Başakşehir kulübü tarafından maliyet hakkında açıklama yapılmazken, Barcelona kulübü yöneticisi Jordi Mestre, Arda Turan'ın maaşıyla ilgili İspanyol basınına bilgilendirmede bulundu. 

Barcelona yöneticisi Jordi Mestre, Arda Turan'ın Türkiye'de bulunduğu ve anlaşma süresi boyunca tüm maaşını Başakşehir'in karşılayacağını açıkladı. 
 

Arda Turan'ın maaşı ne kadar?


Medipol Başakşehir'in 1.5 +  1 yıllığına kiraladığı Arda Turan'ın Barcelona'da forma giydiği dönemde Katalan ekibinden yıllık kazandığı para 8 milyon euro. Buna göre Barcelona yönetimi ise anlaşma süresi boyunca Arda'nın maaşının Başakşehir tarafından karşılanacağını açıkladı. 
Son dakika Başakşehir Haberleri FutbolArena'da!


FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)